masz glos masz wyborFundacja im. Stefana Batorego zaprasza grupy nieformalne/organizacje pozarządowe/szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media na drugą edycję szkoleń w ramach akcji, które odbędą się w waszym regionie, aby wymienić się doświadczeniami i poznać narzędzia przydatne w działaniach obywatelskich.

 

Spotkania odbędą się w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór w marcu w kilku miastach Polski o różnej tematyce – od prowadzenia diagnozy lokalnej, przez ewaluacje swoich działań, po omówienie instrumentów jakie posiadają mieszkańcy, aby wpływać na kształt budżetu gminnego. Będzie można porozmawiać ze specjalistami i specjalistkami, a także poznać innych uczestników akcji ze swojego regionu. Więcej o spotkaniach na: http://www.maszglos.pl/dolacz-do-akcji/szkolenia-regionalne-2016/ 

Po wybraniu dogodnego dla miejsca i daty spotkania należy (do 7 marca) zgłosić swój udział poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/1stRmNyWwQg11QDWwG1pYnTcrjo6fFWpDBVOK_y5NQAA/viewform

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zwracamy koszty dojazdu, mogą wziąć udział dwie osoby z organizacji. Zapraszamy uczestników akcji i wszystkie inne zainteresowane osoby.

***********************************

Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze do dialogu i współpracy, ponad podziałami i sympatiami politycznymi.

Przypominamy, że mieszkańcy mają głos, nie tylko podczas wyborów. Pokazujemy, jakimi sposobami mogą wpływać na decyzje władz i kształtować najbliższe otoczenie. Pomagamy samorządom pozostać w bliskim kontakcie z mieszkańcami, prowadzić dialog i reagować na potrzeby obywateli.

Zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media do działań na rzecz swoich lokalnych społeczności. Oferujemy wsparcie ekspertów i szkolenia. Proponujemy sposoby wprowadzenia zmian. Podczas szkoleń pokazujemy jak angażować społeczność lokalną i wspólnie realizować przyjęte działania. Najskuteczniejszym uczestnikom przyznajemy nagrodę Super Samorząd (więcej). Przy okazji wyborów powszechnych prowadzimy kampanie profrekwencyjne (więcej). Zachęcamy wyborców do świadomego udziału w głosowaniu.

Akcję Masz Głos, Masz Wybór organizuje Fundacja im. Stefana Batorego, w 2015/16 roku we współpracy z partnerami: Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju (PZR), Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES.