Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

UWAGA - W OKRESIE PANDEMII OBOWIĄZUJĄ SZCZEGÓLNE ZASADY OSTROŻNOŚCI ( MASECZKI, DEZYNFEKCJA RĄK)

Punkt informacji CIWON

Punkt informacji pracuje od poniedziałku do piątku w formie dyżurów. Podstawowe zadania to: przyjmowanie zgłoszeń o problemach niepełnosprawnych i seniorów, zabezpieczenie udziału specjalistów w konsultacjach i pomocy dla niepełnosprawnych, udzielnie informacji o problemach nurtujących środowisko.

W sprawach wymagających interwencji punkt kieruje  do Społecznego Rzecznika Praw Niepełnosprawnych

Ponadto  w punkcie  informacji zapoznać się można z aktualnymi przepisami dotyczącymi pomocy społecznej, wolontariatu i innych problemów dotyczących środowiska osób niepełnosprawnych i seniorów. W miarę możliwości informacja jest udzielona od razu lub gdy wymaga to konsultacji   odpowiadamy e - mailowo i telefonicznie  jak najszybciej w miarę możliwości. O aktualnościach i wszelkich zmianach zasad i przepisów dotyczących środowiska informujemy również na www.kson.pl a także przez audycje radia KSON www.radiokson.pl oraz w Biuletynie Informacyjnym  Niepełnosprawni Tu i Teraz wydawanym już od 15 lat w kolorowej wersji papierowej i dystrybuowanym w 8000 egzemplarzy na terenie całego kraju.

Punkt informacji obsługują, Elżbieta Schubert, Joanna Zagulska, Ludmiła Wiśniewska, Krystyna Binias lub inny dyżurujący pracownik lub wolontariusz.