RzymOsoby, które mają nie mniej niż 65 procent stopnia niepełnosprawności, mogą liczyć na darmowe zakwaterowanie w stolicy Włoch. Zarówno samych inwalidów, jak i ich opiekunów zapraszają Księża Orioniści.

 

Z oferty Domu Pielgrzyma im. Św. Jana Pawła II w Rzymie na Monte Mario mogą skorzystać uczestnicy pielgrzymek, którym przewodniczy kapłan lub siostra zakonna. Jest to z pewnością nie lada gratka dla miłośników podróży i zwiedzania, zwłaszcza, że niepełnosprawni goście mogą liczyć także na darmowe wyżywienie i wodę mineralną do picia.

Kwestie formalne
Osoby zainteresowane muszą pamiętać o przekazaniu pełnej listy z orzeczeniami o niepełnosprawności uczestników pielgrzymki, jak i o tym, że na jednego opiekuna mają przypadać dwie osoby z niepełnosprawnością. Poza tym każdy turysta w Rzymie musi liczyć się z opłatą do urzędu miasta w wysokości 3,50 euro dziennie. Księżą Orioniści nie mają na nią żadnego wpływu. Kwota ta jest pobierana w dniu przyjazdu do stolicy Włoch.
Do Domu Pielgrzyma im. Św. Jana Pawła II w Rzymie na Monte Mario mogą udać się wszyscy turyści. Z tym, że osoby, nie mogące liczyć na żadną zniżkę, będą musiały zapłacić 57 euro dziennie za pobyt w nim.

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II
Księża Orioniści znani są od lat z prowadzenia ośrodka dla niepełnosprawnych sierot przy Monte Mario w Rzymie, jest to tzw. Małe Kottolengo. Święty Jan Paweł II chciał, żeby właśnie tam powstał Dom Pielgrzyma dla inwalidów.