Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od najmłodszych lat związany jestem ze sportem. Narty, rower, biegi, pływanie , koszykówka a także wędrówki po górach zawsze były moim sposobem na spędzanie czasu . Od 7 roku życia trenowałem w Spartakusie Jelenia Góra tenis ziemny uzyskując wysokie wyniki w turniejach ogólnopolskich. Przygoda z tenisem trwała do czasów ukończenia szkoły średniej. Jeszcze w klasie maturalnej po rocznym kursie w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ukończyłem roczny kurs uzyskując uprawnienia instruktora sportu ( najmłodszego w Polsce) i samodzielnie podjąłem się trenowania młodych tenisistów.


      Już w szkole średniej zacząłem interesować się boksem . Ta dyscyplina sportu bardzo mnie zafascynowała i sprawiła, że w czasie studiów zacząłem trenować regularnie angażując w to cały swój wolny czas. W 2011 r. uzyskałem uprawnienia do prowadzenia treningów bokserskich. W tym samym roku utworzyłem Bokserski Klub Sportowy Red Fighters Jelenia Góra, który prowadzę do dziś .
      W ubiegłym roku zorganizowałem I Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry pod nazwą „Dopóki Walczysz – Jesteś Zwycięzcą” Była to impreza o charakterze charytatywnym. Turniej w swojej koncepcji miał na celu niesienie pomocy w powrocie do zdrowia i przerwanej kariery sportowej młodym mieszkańcom Jeleniej Góry oraz zaktywizowanie naszego społeczeństwa do podejmowania działań na rzecz młodych osób, którzy sami nie są w stanie pokonać piętrzących się na ich drodze przeszkód.
      Przy tej okazji prezentowane były sporty walki łączące dbałość o sprawność fizyczną z właściwą postawę społeczną poprzez pochwałę walki honorowej i zdyscyplinowanej oraz potępienie zachowań agresywnych. Promocja młodych talentów w połączeniu ze szlachetną działalnością mieszkańców, klubów sportowych i sponsorów miała zainicjować ideę wspierającą właściwą postawę naszego społeczeństwa wobec osób potrzebujących pomocy.
      W ubiegłym roku najważniejszą misją było pozyskanie środków finansowych na leczenie i rehabilitację młodego sportowca z Jeleniej Góry, Oskara Wierzejskiego , któremu ciężka choroba przerwała dobrze zapowiadająca się karierę sportową . Wspaniale zorganizowana impreza sportowa z udziałem zawodników z terenu całej Polski , którzy walczyli dla Oskara na profesjonalnym ringu spełniła swoją przewodnią rolę charytatywną . Dzięki sponsorom i ofiarodawcom zebrano znaczną sumę pieniężną i przekazano mamie Oskara na zabieg przeprowadzony w Klinice w Poznaniu. Oskar w tym roku wznowił treningi bokserskie i pomału zaczyna odnosić sukcesy sportowe.
      W tym roku zostanie zachowana idea Turnieju „DOPÓKI WALCZYSZ – JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ” z ta różnicą, że będziemy walczyć dla rodziny Witkowskich z Jeleniej Góry – Marleny (22 lata), Piotra(24 lata) i ich taty , którzy cierpią na rzadką i ciężką chorobę genetyczną zwaną ataksją móżdżkowo - rdzeniową wyniszczającą w szybkim tempie ich organizmy. Chorzy wymagają ciągłej rehabilitacji metodą PFN, która nie jest refundowana przez NFZ. Ponadto niezbędne jest podawanie koenzymu Q10 , który trzeba sprowadzać z USA. Jedyną nadzieją i marzeniem rodziny na ratowanie życia jest zastosowanie metody wszczepienia komórek macierzystych wykonywanej wyłącznie w Chinach. Koszt takiego zabiegu wynosi około 100 tysięcy zł. Zabieg powinien być powtórzony co najmniej trzykrotnie, aby przynieść oczekiwane efekty. Pomimo tego, że Witkowscy nie uprawiają żadnej dyscypliny sportowej, uznaliśmy że są najbardziej potrzebujący wsparcia i dla Nich będzie organizowany Turniej i zbiórka pieniężna. Mamy nadzieje , że Turniej organizowany dla Nich wniesie wiele w ich leczenie, da wiarę w „Rodzinę” jaką stanowią nie tylko sportowcy ale i wszyscy ludzie dobrej woli.
      Turniej promować będzie sporty walki w dziedzinie boksu, boksu tajskiego i MMA; w każdej z tych dyscyplin rozegrane zostaną walki pucharowe. W przerwach między walkami odbędą się występy znanych zespołów muzycznych i tanecznych oraz odbędzie się aukcja wartościowych przedmiotów zgromadzonych od darczyńców przez BKS Red Fighters Jelenia Góra. Dwa miesiące przed rozpoczęciem Turnieju a także w trakcie jego trwania, korzystając z pomocy wolontariuszy, będziemy przeprowadzać w naszym mieście zbiórkę pieniężną na leczenie Państwa Witkowskich . Gorąco zachęcam wszystkich naszych mieszkańców do ofiarności na ten szczytny cel.

      Mając na uwadze szczególną inicjatywę sportową o mocnym wydźwięku charytatywnym liczę również na poparcie naszych działań ze strony sponsorów, instytucji , Klubów Sportowych, Miasta oraz wszystkich ludzi dobrej woli oraz wsparcie finansowe a także pomoc w każdej innej możliwej formie w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia , za co z góry jestem wdzięczny.
Do naszej akcji włączają się zawodnicy sportów walki z całej Polski, chcąc przyczynić się do osiągnięcia jak najwyższych zysków przeznaczonych na ratowanie życia Marleny , Piotra i ich taty.
      Ze swej strony zapewniam reklamę i piękne podziękowania w trakcie Turnieju dla wszystkich wspierających oraz wdzięczność naszych podopiecznych.

Bartosz Kamuda