Przekazanie komputerow 1Po raz drugi fundacja Banku Zachodniego imienia Stefana Bryły przekazała kilkanaście zestawów komputerowych Karkonoskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych. Ten z kolei komputerami obdarował przedszkola, szkoły organizacje pozarządowe oraz osoby niepełnosprawne.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od początku swojej działalności wspiera osoby potrzebujące zarówno poprzez przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego, zbiórkę pieniędzy w ramach 1 procenta podatku czy właśnie dzięki fundacjom współpracującym z jeleniogórską organizacją. Tym razem rozdysponowano 10 sztuk 5 i 6 letnich potocznie nazywanych PC-tów z wgranym systemem operacyjnym oraz wyposażeniem takim jak myszka, klawiatura i monitor. To dla nas drugie już wyróżnienie przez fundację Banku Zachodniego. Wszyscy wiemy, że dzisiaj ciężko jest funkcjonować bez komputera ale proszę mi uwierzyć, że wśród nas jest dużo takich osób, które nie mają dostępu do wirtualnego świata. Dużą rolę odegrał nasz wolontariusz informatyk pan Łukasz, który sprawdził i dostosował PC-ty do potrzeb obdarowanych - mówi Waldemar Wiśniewski- Wiceprezes KSON.

Po dwa komputery trafiły do Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14, Szkoły Specjalnej w Jeleniej Górze, Organizacji Pozarządowych czyli Karkonoskiej Akademii Aktywnych Seniorów i Karkonoskiego Klubu Seniora i Wolontariusza oraz po jednym dla czwórki rodzin w której jest osoba niepełnosprawna.Przekazanie komputerow 2

 

Na samym początku komputery będą służyły najstarszym dzieciom, które mają problemy z koordynacją ruchową - przekonuje Joanna Konopka - szefowa Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. Sprzęt przyda się także dzieciom, które mają problemy ze wzrokiem czy po prostu z pisaniem. Komputery będą również wykorzystywane w terapii zajęciowej - dodaje szefowa przedszkola.

 

Dla nas jest to skok w przyszłość - mówi Jakub, który uczęszcza do Szkoły Specjalnej. Teraz będziemy mogli bez problemu rysować w paincie, pisać w Wordzie i innych programach, które po uruchomieniu starych szkolnych komputerów po prostu się zawieszały! To dla nas uczniów bardzo dobra wiadomość- przekonuje

 

To nie koniec prezentów, które w tym roku zamierza przekazać potrzebującym Karkonoski Sejmik Wkrótce 6 kolejnych osób zyska kolejny sprzęt komputerowy.

Przekazanie komputerow 3Przekazanie komputerow 4

Przekazanie komputerow 5Przekazanie komputerow 6