Aktywizacja niepełnosprawnych seniorów 60+

W najbliższych dniach w KSON-ie rozpocznie się kurs komputerowy dla niepełnosprawnych seniorów. Będziemy go prowadzić w dwóch wydaniach: dla  osób ze znajomością podstaw pracy przy komputerze, tj. dla zaawansowanych oraz dla uczestników początkujących. Na warsztatach będziemy również uczyli obsługi komputera osoby słabowidzące i niewidome przy użyciu specjalnych programów obsługiwanych, za pomocą klawiatury (a nie myszy), co w przypadku takiej dysfunkcji jest bardzo istotne.

Program kursu jest bardzo atrakcyjny. Na podstawie doświadczeń z poprzednich edycji obecną wzbogaciliśmy o warsztaty edukacyjno-motywacyjne (zajęcia z psychologiem, ratownikiem medycznym, dietetykiem). Stworzyliśmy również możliwość zajęć z tzw. ekonomiki domowej. W czasie tych spotkań doświadczony ekonomista objaśniał będzie zasady gospodarowania budżetem domowym.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie. Zostały jeszcze 4 wolne miejsca na poziomie rozszerzonym i jedno na poziomie podstawowym. Każdy chętny musi legitymować się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Udział w kursie to tylko 100 zł.

Wszelkich informacji zasięgną Państwo dzwoniąc do sekretariatu KSON-u pod nr telefonu 75 75 24 254 lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych pozostają także wolontariusze KSON pod adresem ul. Osiedle Robotnicze 47a, 58-500 Jelenia Góra.