wycieczkaKażdy może dołączyć

Przedstawiciele Koła Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Słubicach oraz Stowarzyszenia EuroJumelages w Gorzowie Wlkp. są partnerami w realizacji ogólnopolskiej akcji OnkoRejs Marsz Granicami Polski 2016. Jak mówi Adam Poholski lokalny koordynator akcji: w terminie od 21 do 27 sierpnia przejdziemy ponad 100 kilometrowy odcinek wzdłuż Polskiej granicy od Kostrzyna nad Odrą przez Słubice do Gubina.

 

Głównym celem projektu jest zwrócenie uwagi na niezwykle ważną rolę profilaktyki w wykrywaniu chorób nowotworowych. Jak wskazują specjaliści wczesne wykrycie raka daje niemal stuprocentową gwarancję wyzdrowienia. W marszu może uczestniczyć każdy, będą osoby w trakcie leczenia, osoby po przebytej chorobie nowotworowej oraz z innymi schorzeniami i niepełnosprawnościami, które chcą pokonać własne słabości oraz motywować innych do dbania o własne zdrowie. Jak podkreśla Urszula Olszowska, prezes słubickiego Koła Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, każdy wysiłek daje radość, dodaje energii, dlatego na trasie może do nas dołączyć każdy kto chce przejść dany odcinek.

 

W trasę piechurzy będą wyruszać o godzinie 9.00 kolejno 21 sierpnia z Kostrzyna nad Odrą do Górzycy, 22 sierpnia z Górzycy do Drzecina, 23 sierpnia z Drzecina do Słubic, 24 sierpnia ze Słubic do Frankfurtu nad Odrą. Powrót do Słubic, 25 sierpnia ze Słubic do Świecka, 26 sierpnia ze Świecka do Rąpic, 27 sierpnia z Rąpic do Gubina. – Każdego dnia mamy zaplanowane również spotkania z mieszkańcami podczas których będziemy rozmawiać o zdrowiu, profilaktyce, leczeniu oraz pokonywaniu własnych ograniczeń – dodaje U. Olszowska.

 

Osoby zainteresowane udziałem w całym marszu lub w więcej niż jednym dniu mogą zgłosić się do 30 lipca. Jednodniowy udział można zgłosić do 16 sierpnia wypełniając formularz zgłoszeniowy online na stronie www.twkslubice.eurojumelages.org.pl lub kontaktując się z koordynatorem marszu Adamem Poholskim email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Informacje o pozostałych odcinkach marszu oraz koordynatorach regionalnych dostępne są na stronie www.onkorejs.pl

Dorota Pilecka

Fot. Archiwum Stowarzyszenia EuroJumelages