Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

• 27 czerwca 2013 r. w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Krakowie odbyło się spotkanie osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów na temat możliwości zdobycia funduszy europejskich. Spotkanie skierowane było do osób niepełnosprawnych zainteresowanych podwyższeniem swoich kwalifikacji zawodowych poprzez udziały w kursach i szkoleniach, zmianą wykonywanego zawodu, koniecznością przekwalifikowania się oraz podjęciem działalności gospodarczej.

• Konsorcjum Clar System zaprasza do wzięcia udziału w projekcie "Małopolski Program Aktywizacji Społeczno - Zawodowej dla Osób Niepełnosprawnych", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt skierowany jest do niepracujących osób z niepełnosprawnością, zamieszkałych na terenie Małopolski, bez wykształcenia średniego – kobiet do 59 roku życia i mężczyzn do 65 roku życia. Uczestnicy projektu będą otrzymywać stypendium stażowe.

• Fundacja Promocji Rekreacji KiM realizuje projekt „W poszukiwaniu MOCY – kajakowa wyprawa osób niepełnosprawnych Wisłą”. Celem działania jest wsparcie uczestników w procesie budowy poczucia własnej wartości oraz popularyzacja kajakarstwa jako formy aktywności fizycznej dostępnej również dla osób niepełnosprawnych. Skład ośmiu dwuosobowych załóg będą tworzyli niepełnosprawni kajakarze już uprawiający tę dyscyplinę sportu oraz osoby niepełnosprawne z wolnego naboru.

• W rosyjskim Aleksinie odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych. Złotym medalistą w podnoszeniu ciężarów oraz rekordzistą Świata i Europy został mieszkający w Krakowie Piotr Szymeczek.

Anna Jaworska, Grzegorz Pawłowski