Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wśród kilkuset godzin archiwalnych nagrań, szczególnie polecamy programy prozdrowotne, emitowane w ramach audycji „To i owo nie tylko o zdrowiu”, czy historyczne – produkowane w ramach bloku „Dźwięki Historii”. Spragnionych przyrody i podróży, które w obecnych realiach zostały mocno ograniczone, zapraszamy do programów w ramach audycji „Wakacje z Radiem KSON” i podróżniczych rozmów w „Kalejdoskopie” .

Czas izolacji i zmaganie z pandemią stały się sygnałem do uzupełnienia oferty Radia KSON o „Raport Specjalny - Szlachetne Zdrowie”, w którym od poniedziałku do piątku o godzinie 11.00 podajemy bieżące informacje o sytuacji w regionie, kraju i na świecie, w obliczu zmagań z koronawirusem. Seniorów i nie tylko zapraszamy o godzinie 9.00 na poranną gimnastykę w audycji „Na sportowo i domowo z Radiem KSON”. Informować będziemy również o aktualnościach ekonomicznych dotyczących budżetu domowego w warunkach kryzysu, gospodarki i problemów przedsiębiorców, opieki społecznej i pomocy organizacji pozarządowych.

Pierwsze tygodnie pandemii były dla nas wszystkich bardzo trudne. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej sytuacji, do której szybko musieliśmy się przyzwyczaić, czy nam się to podobało, czy nie. O tych problemach, które dotknęły każdego z nas, będziemy mówić w premierowych audycjach proobywatelskich już od 6 maja po godzinie 17.00. Opowiemy o tematach, które sporadycznie pojawiają się w mediach ogólnopolskich, a nam nie są obce.

Radio KSON w czerwcu będzie świętować dwa lata istnienia, dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym i nowym studiem. Pomimo rozproszenia dziennikarzy i pracy zdalnej rozgłośnia nadal się rozwija i szuka nowych współpracowników – szczególnie dziennikarzy i montażystów radiowych. Nawiążemy również współpracę z osobami, które swoim doświadczeniem wzbogacą tworzoną w KSON telewizję internetową. Zgodnie z misją Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zapraszamy do współpracy osoby niepełnosprawne, które w redakcyjnym zespole mogą realizować swoje dziennikarskie pasje.

Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem radia i telewizji internetowej Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zapraszamy do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 690 680 050.