kogo Muzeum kolej 260x260Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, że już w 17 MARCA 2018 roku wyruszy nasz MUZEALNY POCIĄG SPECJALNY ANTRACYT.

Przejazd poprowadzi lokomotywa parowa TKt48-18 z zestawem zabytkowych wagonów. Przejazd odbędzie się po jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych nie tylko w Polsce, ale w Europie - LINII 286 WAŁBRZYCH – KŁODZKO.

Linia Wałbrzych - Kłodzko powstała w latach 1879-80 jako przedłużenie Śląskiej Kolei Górskiej. Linia przebiegała przez tereny obfitujące w doliny i wzgórza, co wymuszało na budowie wielu wiaduktów, mostów i tuneli. Tak więc po drodze czeka nas PRZEJAZD 3 TUNELAMI – w tym jednym z najdłuższych tuneli kolejowych w Polsce - pod Świerkową Kopą, który liczy 1168m.

Planowana trasa przejazdu: Jaworzyna Śląska - Wałbrzych Miasto - Wałbrzych Główny - Jedlina Zdrój - Głuszyca - Nowa Ruda Przedmieście - Nowa Ruda - Kłodzko Główne - Kłodzko Miasto - Polanica - Zdrój - Kłodzko Miasto - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Nowa Ruda Przedmieście - Głuszyca - Jedlina Zdrój - Wałbrzych Główny - Wałbrzych Miasto - Jaworzyna Śląska

Szczegóły na stronie: http://muzeumtechniki.pl/antracyt-muzealny-pociag-specjalny-17-03-2018-r/

Zachęcamy wszystkich podróżujących do zwiedzenia miejscowości i ich atrakcji położonych, przy trasie linii kolejowej 286, m.in. MUZEUM PORCELANY W WAŁBRZYCHU, PAŁAC JEDLINKA W JEDLINIE-ZDRÓJ, TURYSTYCZNA TRASA PODZIEMNA W NOWEJ RUDZIE, PARK MINIATUR MINIEUROLAND W KŁODZKU, MUZEUM KOLEJNICTWA NA ŚLĄSKU W JAWORZYNIE ŚLĄSKIEJ, TWIERDZA KŁODZKO W KŁODZKU, które oferują atrakcyjne zniżki dla podróżujących naszym zabytkowym składem.