Plakat Otępiennex400Edukacyjny program dla opiekunów i rodzin osób z niepełnosprawnością typu otępiennego w szczególnością z chorobą Alzheimera

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprasza na spotkania w formie wykładów informacyjno - edukacyjnych w ramach projektu: "Edukacyjny program dla opiekunów i rodzin osób z niepełnosprawnością typu otępiennego w szczególnością z chorobą Alzheimera" współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

"Zrozumieć osobę starszą, czyli jak z wiekiem zmienia się myślenie, przeżywanie, zachowania. Zaburzenia psychiczne u osób starszych. Jak rozmawiać z osobami starszymi oraz z osobami dotkniętymi otępieniem i demencją"

Jest to pierwszy z trzech wykładów. Rozpocznie się on o godzinie 11:00 w sobotę 12 października 2019 w siedzibie KSON w Jelenia Góra, Osiedle Robotnicze 47A i potrwa około 4 godzin. Wykład poprowadzi mgr Szymon Trzebuniak - psycholog, psychoterapeuta.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

Informację o kolejnych spotkaniach znajdziecie Państwo na naszych stronach (www.kson.pl) i  Radio KSON (www.radiokson.pl).

Tematy następnych 2 wykładów:

"Trudności w opiece nad osobami starszymi. Poświęcenie, przemęczenie, irytacja, bezsilność, stres - jak pomagając bliskim, chronić siebie. Otępienie z perspektywy osoby nim dotkniętej, osoby bliskiej, specjalisty. Otępienie u bliskiej osoby - co możemy zrobić, a czego nie..."

" Choroba Alzheimera i inne schorzenia o podłożu neurodegeneracyjnym - epidemiologia, czynniki ryzyka, objawy, leczenie"

Szczegółowe informację można uzyskać w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, ul. Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze lub pod numerem telefon 75 75 24 254 w godzinach od 9.00 do 16.00 lub przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.