#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Regionem Jeleniogórskim NSZZ „Solidarność” zapraszają do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów pt.: „Eksperci NGO na Południowym Zachodzie Polski” nr FERS.04.06-IP.04–0003/23 przeznaczonego dla organizacji pozarządowych z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. W ramach projektu przeszkolimy 180 osób. Projekt jest dofinansowany ze środków europejskich oraz dotacji celowej budżetu państwa.
Głównym celem projektu podniesienie lub nabycie kompetencji eksperckich przez przedstawicieli organizacji pozarządowych (NGO) oraz wzmocnienie i/lub wzrost potencjału instytucjonalnego i eksperckiego min. 20 NGO w obszarze stanowienia prawa i konsultacji publicznych oraz współkreowania, monitorowania i ewaluacji polityk publicznych, a także do pełnienia funkcji rzeczniczych i strażniczych. Każdy uczestnik będzie brał udział w cyklu sześciu rodzajów kompetencyjnych modułów warsztatowych (każdy 3 dniowy) w okresie pomiędzy 01.08.2024 a 31.07.2026.
Grupą Docelową projektu są przedstawiciele minimum 20 NGO działających w różnych obszarach polityk publicznych m.in. edukacja i kształcenie, włączenie i integracja społeczna, rynek pracy, ochrona zdrowia, na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Grupa docelowa to 180 osób ( w tym 100 kobiet i 80 mężczyzn bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy status zawodowy)
Rezultatem będzie nabycie i/lub podniesienie kompetencji eksperckich przez min. 162 uczestników projektu ( 90 kobiet i 72 mężczyzn) w obszarze stanowienia prawa i konsultacji publicznych oraz współkreowania, monitorowania i ewaluacji polityk publicznych, a także do realizacji działań rzeczniczych i strażniczych.
Szkolenia są bezpłatne. W ramach cyklu szkoleń zapewniamy: transport do i z miejsca szkolenia, całodzienne wyżywienie, noclegi w trakcie szkolenia oraz materiały szkoleniowe.
Dokładne terminy i miejsce warsztatów zainteresowane osoby otrzymają po dostarczeniu ankiet zgłoszeniowych uczestnika.
Jeden moduł szkoleniowy trwa trzy dni. Każdy uczestnik na przestrzeni 24 miesięcy będzie uczestniczył w sześciu modułach warsztatowych. Realizacja projektu – części warsztatowej będzie trwała 24 miesiące (od sierpnia 2024 do lipca 2026).
Każdy uczestnik warsztatów na zakończenie projektu otrzyma CERTYFIKAT ukończenia cyklu warsztatów
Istnieje możliwość zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzona w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 roku (Dz.U. z 2012 r. poz. 1169, z późn.zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1. Poczty tradycyjnej – w formie listowej na adres: Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00–926 Warszawa lub Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3, 00–583 Warszawa,
2. Skrzynki nadawczej e‑puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Tematy modułów warsztatowych realizowanych w ramach projektu:
Szkolenie „Rozwój kapitału społecznego a rozwój lokalny w świetle obowiązujących przepisów – funkcje rzecznicze i strażnicze NGO”:
Szkolenie „Płaszczyzny i obszary współpracy NGO i administracji publicznej – partnerstwa lokalne, konsultacje publiczne”:
Szkolenie „ Programy i polityki publiczne – współkreowanie i partycypacja społeczna”:
Szkolenie „Etyka w działalności Wotchdogowej jako główna zasada działania rzeczniczych i strażniczych organizacji pozarządowych”:
Szkolenie „Udział NGO w procesie stanowienia prawa. Prawo jako podstawa działania Wotchdoga”
Szkolenie „Monitorowanie realizacji i ewaluacja polityk publicznych – narzędzia, metody, interwencje społeczne”
LISTOPAD 2024
Termin szkolenia Temat szkolenia
13–15.11.2024 — Rozwój kapitału społecznego a rozwój lokalny w
świetle obowiązujących przepisów – funkcje rzecznicze i
strażnicze NGO
16–18.11.2024 — Płaszczyzny i obszary współpracy NGO i
administracji publicznej – partnerstwa lokalne, konsultacje publiczne
19–21.11.2024 — Rozwój kapitału społecznego a rozwój lokalny w
świetle obowiązujących przepisów – funkcje rzecznicze i
strażnicze NGO
22–24.11.2024 — Płaszczyzny i obszary współpracy NGO i
administracji publicznej – partnerstwa lokalne, konsultacje publiczne
Pozdrawiam
Zainteresowanych udziałem w szkoleniach/warsztatach prosimy o kontakt z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych lub Regionem Jeleniogórskim NSZZ „Solidarność”
Wszystkie zainteresowane osoby otrzymają do wypełnienia Formularz Zgłoszeniowy Uczestnika. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Warunkiem przyjęcia zgłoszenia uczestnictwa w projekcie będzie zapoznanie się przez zainteresowanego z regulaminem szkolenia oraz złożenia podpisanego formularza zgłoszeniowego, a także dostarczenie zaświadczenia zgłaszającego do projektu przez delegującą organizację pozarządową.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich
FERS.04.06-IP.04–0003/23
WYSOKOŚĆ WKŁADU FUNDUSZY EUROPEJSKICH
1 633 420,68 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU:
1 979 424 ZŁ
Jesteśmy związkiem Stowarzyszeń i działamy na rzecz osób niepełnosprawnych. Prowadzimy projekty wspierające aktywność społeczną, zawodową, dbamy bezpieczeństwo i dostępność infrastruktury do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Lobbujemy na rzecz osób z niepełnosprawnością w sprawach publicznych i administracyjnych.