Ponad dwudziestoosobowa grupa niepełnosprawnych z KSON otworzyła sezon rehabilitacyjny w Ośrodku Profilaktyki Zdrowotnej „GÓRNIK” w Łebie. Położony 170 m od morza ośrodek zlokalizowany pośród wydm i sosnowego lasu dysponuje 230-stoma miejscami w nowocześnie wyposażonych dwu i trzyosobowych wolno stojących domków letniskowych, w których część posiada podjazdy dla wózkowiczów.

Pokoje są gustownie urządzone z oświetlonym tarasami. Posiadają łazienkę, WC, TV i radio oraz wyposażenie plażowe (leżaki parawany, koce). Stołówka zabezpiecza całodzienne wyżywienie ze zróżnicowana dietą. Bezpłatnie można korzystać z internetu, sali terapii zajęciowej. Część rehabilitacyjną zabezpiecza wykwalifikowany personel terapeutyczny. W ramach turnusu 14-dniowego ośrodek oferuje 2 zabiegi dziennie przez 10 dni zabiegowych. Proponowane są następujące formy terapii: inhalacje, laseroterapia, magnetoterapia, elektroterapia, światłolecznictwo, krioterapia miejscowa oraz masaże.

Dzięki oferowanym przez ośrodek imprezom i wycieczkom po bogatej w różnorodne atrakcje okolicy – nie ma czasu na nudę. W czasie dwutygodniowego pobytu poznaliśmy historię i zabytki Łeby, a także Lęborka. Poznaliśmy Słowiński Park Narodowy wędrując po wydmach i płynąc statkiem po jeziorze łebskim. Zwiedziliśmy latarnię morską w Stilo, See Park w Sarbsku, odbyliśmy rejs po Bałtyku. Zapuszczaliśmy się w różne atrakcyjne zakątki Łeby.

Personel ośrodka jest życzliwy i chętny do pomocy. Koszt naszego dwutygodniowego pobytu w drugiej połowie maja wyniósł 1.092,00 zł. Po osobistych doświadczeniach możemy spokojnie polecić pobyt w tym ośrodku, wszystkim chcącym wypocząć i poprawić stan zdrowia w nadchodzącym sezonie.

Do ośrodka dojechaliśmy zorganizowanym transportem, ale warto zaznaczyć, że z Jeleniej Góry do Słupska kursuje autobus. Ze Słupska do pobliskiego Lęborka można dojechać również koleją, a dalej autobusem lub busem.

Zamierzamy podobny turnus zorganizować na początku września i w tych sprawach prosimy o kontaktowanie się z Biurem KSON Jelenia Góra, Osiedle Robotnicze 47A, nr tel. 800 700 025.