Już około 160 mieszkańców ulicy Drzymały w Jeleniej Górze i okolic podpisało się pod wnioskiem do Urzędu Miasta z prośbą o utworzenie w tym rejonie łąki miododajnej oraz alejki lipowej.

Miododajny zakątek miałby powstać przy skwerkach, przy sklepie "AS" oraz między przychodnią, a zakładem fryzjerskim po drugiej stronie ulicy. Aby tak się stało, konieczne jest wycięcie kilku dzikich śliwek oraz starych drzew akacjowych. Te ostatnie swoimi korzeniami niszczą nawierzchnie chodnika. W ich miejsce miałyby zostać posadzone lipy

Uważam, że wdrożenie w życie tego pomysłu poprawiłoby estetykę naszej okolicy. Rejon ten nie będzie się już kojarzył z osobami, które spożywają alkohol obok schodów pomiędzy ulicami Drzymały i W. Pola - mówi pomysłodawca inicjatywy Krzysztof Dziedziński. - Byłoby to też korzystne dla infrastruktury ulicznej, gdyż korzenie lip nie uszkadzałyby chodnika. W naszych działaniach możemy liczyć na wsparcie Karkonoskiego Parku Narodowego, który obiecał nam przekazać sadzonki drzewek oraz pomóc w założeniu łąki miododajnej. Co ważne, miasto nie poniesie większych kosztów. Od magistratu będziemy tylko oczekiwać usunięcia drzew oraz podlania posadzonych roślin w początkowej fazie wzrostu. Zbieranie podpisów pod naszym wnioskiem jeszcze trwa. Planujemy przekazać je do Urzędu Miasta pod koniec sierpnia - dodaje Krzysztof Dziedziński.

 

Artykuł z portalu Jelonka.com https://www.jelonka.com/mieszkancy-chca-miododajnego-skweru-89617