1aaaax400Od 9 do 11 października 2017 obchodziliśmy XVI edycję KSONaliów. To okazja do pokazania dorobku KSON, ludzi i organizacji, które go tworzą. Podzielenia się refleksjami na temat efektów naszej pracy dla dobra osób niepełnosprawnych i seniorów.

W tym roku KSONalia jak zwykle otworzył bal Seniorów organizowany przez Karkonoska Agencję Aktywnych Seniorów.

W poniedziałek 9 października w wypełnionej Sali Teatru Zdrojowego przedstawiliśmy I etap realizacji projektu „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Przyszłość”, który jest realizowany od ubiegłego roku wspólnie z MEN w 2300 placówkach oświatowych całego kraju. Po konferencji jej uczestnicy żywo oklaskiwali spektakl „Na otwartym sercu” w reżyserii Bogdana Nauki z piosenkami naszego przyjaciela Kazimierza Pichlaka.

W kolejny dzień, we wtorek bawiliśmy się na Jaśkowej Polanie (ogród przy KSON-ie) przy muzyce, zawodach sprawnościowych i wspólnym śpiewaniu. Skonsumowaliśmy dietetyczne potrawy z grilla. W spotkanie to zaangażowali się członkowie wszystkich organizacji tworzących KSON ale szczególne podziękowania należą się Stowarzyszeniu Diabetyków i dla Klubu Seniora i Wolontariusza.3x400

Pod nazwą „Spotkajmy się mimo wszystko” odbyła się tradycyjna biesiada w Hotelu Cieplice, jej gośćmi byli m.in. Pan Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Piotr Paczóski za-ca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, liczni przybyli Rajcy Miejscy i Osoby wyróżnione tytułem Ambasadorów Ludzi Otwartych Serc. W tym roku plakietki i tradycyjne kryształowe dzwonki otrzymali:

  • Janina Frys z KSON,
  • Regina Chrześcijańska z Firmy Ad-Rem,
  • Załoga Huty Szkła Kryształowego „Julia”.

2x400Laudację opracowała i przedstawiła nasza wspaniała wolontariuszka Mirosława Jośko.

Gościem KSONaliów był jak zwykle obecny na naszych spotkaniach Senator RP Krzysztof Mróz.

Marszałek Województwa odznaczył sztandar KSON-u złotą honorową odznaką Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Ponad 50-ciu Wolontariuszy wyróżniono dyplomami, a Honorowe Członkostwo KSON nadano Andrzejowi Broniszewskiemu, długoletniemu Wiceprezesowi i współtwórcy tej organizacji.dyplom KSONalia x400

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z kolejnych dni, które również można zobaczyć na stronach Jelonki, oraz w reportażach TV Dami i STRIMEO TV, które jak zwykle towarzyszą KSON-owi w sprawach trudnych, łatwiejszych i przyjemnych.

Dziękujemy!