Dzień Bab­ci i Dziad­ka w KSON !

26.01.2026 roku w sie­dzi­bie jele­nio­gór­skie­go KSON‑u mia­ła miej­sce pięk­na uro­czy­stość z oka­zji Dnia Bab­ci i Dnia Dziad­ka zor­ga­ni­zo­wa­na przez Kar­ko­no­ski Klub Senio­ra i Wolon­ta­riu­sza. W pro­gra­mie wyda­rze­nia nie zabra­kło inte­re­su­ją­cych pozy­cji. Na miły począ­tek wystą­pił zespół wokal­no — muzycz­ny Senio­ral­si dzia­ła­ją­cy przy KSON-ie tym razem z nie­co­dzien­nym reper­tu­arem  – ory­gi­nal­na wer­sja „Szła dzie­wecz­ka do lasecz­ka” roz­ba­wi­ła licz­nie zgro­ma­dzo­nych uczest­ni­ków spo­tka­nia! Następ­nie wystą­pi­ła Mag­da­le­na Pełech – instruk­tor­ka tań­ca afry­kań­skie­go, ani­ma­tor­ka kul­tu­ry i miło­śnicz­ka zdro­we­go try­bu życia, któ­ra co tydzień w KSON-ie pro­wa­dzi zaję­cia dla senio­rów „Pośpie­wan­ki” i „Roz­ruch Senio­ra”. Pani Mag­da zaśpie­wa­ła i zagra­ła dla senio­rów łącząc afry­kań­skie brzmie­nie z pol­skim tek­stem – cze­go efek­tem była pieśń dzięk­czyn­na dla babć i dziad­ków. Ostat­nim punk­tem pro­gra­mu był kącik recy­ta­tor­ski. Wier­sze z tomi­ków „Praw­dzi­wa przy­jaźń” oraz „ Wier­sze życiem pisa­ne” czy­ta­ła autor­ka w/w pozy­cji – Pani Mar­ta May wraz ze swo­ją przy­ja­ciół­ką – Panią Hali­ną Mit­tel­stadt. Poezja cza­sem sen­ty­men­tal­na, cza­sem zabaw­na – na pew­no bar­dzo uświet­ni­ła spo­tka­nie. Nie oby­ło się bez nie­ocze­ki­wa­nych sytu­acji – Pre­zes KSON‑u Pan Sta­ni­sław Schu­bert zade­kla­mo­wał jeden ze swo­ich wier­szy i jak na Pre­ze­sa przy­sta­ło – poru­sza­ją­cy taj­ni­ki ars amandi 😉

Był też akcent chiń­ski, bowiem gość­mi spo­tka­nia byli: Pani Mia i Pan Wal­de­mar od kil­ku mie­się­cy miesz­ka­ją­cy w Cie­pli­cach. Mówi­li tro­chę o kul­tu­rze chiń­skiej, medy­cy­nie natu­ral­nej, a Pani Mia poczę­sto­wa­ła zebra­nych spe­cjal­ny­mi cia­stecz­ka­mi ryżo­wy­mi zapo­wia­da­jąc cie­ka­we spo­tka­nia przy praw­dzi­wej chiń­skiej her­ba­cie. W trak­cie tego senio­ral­ne­go spo­tka­nia babć i dziad­ków pięk­ny bukiet kwia­tów otrzy­ma­ła tego­rocz­na nestor­ka Kar­ko­no­skie­go Klu­bu Senio­ra i Wolon­ta­riu­sza 94-let­nia Pani Bole­sła­wa, któ­ra całe swo­je doro­słe życie spę­dzi­ła w Jele­niej Górze łącząc pra­cę zawo­do­wą z pasją pilot­ki spor­tu szybowcowego.

Spo­tka­nie prze­bie­ga­ło w bar­dzo przy­jem­nej i natu­ral­nej atmos­fe­rze, przy sto­łach zasta­wio­nych pysz­ny­mi słod­ko­ścia­mi. Dzię­ku­je­my za licz­ne przy­by­cie i jesz­cze raz wszyst­kie­go naj­lep­sze­go dla Sza­now­nych Babć i Dziadków!