Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

30 listopada jeleniogórzanie rozstrzygnęli, w demokratycznych wyborach, kto obejmie stanowisko Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Większość wyborców opowiedziała się za panem Marcinem Zawiłą. W pierwszej turze wyborów prezydenckich 16 listopada o tę zaszczytną funkcję ubiegało się aż dziewięciu kandydatów. Jeleniogórzanie największym zaufaniem obdarzyli wtedy dwóch spośród nich - panów Marka Obrębalskiego i Marcina Zawiłę. Pozostali kandydaci, mimo, że pokonani, to jednak z godnością przyjęli swą porażkę i uszanowali wolę większości. Wolę tę uszanowali także, co niezwykle istotne, ich sympatycy. Taka postawa świadczy o mądrości i szacunku do demokracji.

Kampania wyborcza, poprzedzająca drugą turę wyborów na funkcję Prezydenta Miasta Jeleniej Góry dzieliła jeleniogórzan na zwolenników i antagonistów obu kandydatów. Ujawniające się podziały bywały bardzo głębokie. Emocje nader często górowały nad umiarem. Zatracano się czasem, niestety, w ferworze walki, zapominając o tym, że i tak wszystkim nam przyjdzie żyć obok siebie i, być może, współpracować ze sobą, począwszy od 1 grudnia, czyli po ostatecznym rozstrzygnięciu, którego dokonają wyborcy. Postawili oni, w przeważającej  mierze, na pana Marcina Zawiłę i ten wybór należy uszanować, choć na względzie wszyscy mieć musimy, iż bardzo znaczna część społeczności jeleniogórskiej oddała swój głos na pana Marka Obrębalskiego - tym mieszkańcom Jeleniej Góry, nie zapominajmy, również należy się szacunek i prawo udziału w zarządzaniu miastem.

Uszanujmy wolę większości. Nie bądźmy wyłącznie krytykantami - uczestniczmy i oceniajmy, ale konstruktywnie.

Pozdrawiam:

Piotr Paczóski
Przewodniczący RP SLD w Jeleniej Górze
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.jeleniogorski.sld.org.pl