KSON złożył w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wniosek na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w oparciu o system staży w usługach hotelarsko-gastronomicznych.  Innowacyjność tego projektu, który otrzymał dofinansowanie – mówi Kamila Kurczewska z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – polega na tym, że do pracy na stanowiskach managerskich: asystenta ds. marketingu i sprzedaży lub gastro&cost controllera przygotowywać będziemy osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, zmieniając powszechnie przyjętą błędną tezę, że niepełnosprawni mogą pracować jedynie w usługach pomocniczych. Projekt zakłada przygotowanie do tego zawodu 24 osób z terenu województwa dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Jako miejsce odbywania stażu zaplanowano 3 renomowane, wysokostandardowe hotele. W związku z powyższym zapraszamy osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności  do 60 roku życia, posiadające przynajmniej podstawową znajomość obsługi komputera.

Program projektu zakłada przygotowanie indywidualnego planu rozwoju każdego z uczestników, doskonalenie pracowniczych kompetencji kluczowych(kurs  komputerowy), a także poradnictwo zawodowe w obiektach branży usług gościnnych.

Partnerem Sejmiku w zakresie przygotowania zawodowego w branży hotelarskiej i gastronomicznej jest Polska Akademia Gościnności z siedzibą w Krakowie.

Projekt zakończy się egzaminem i certyfikatem przez uczestników, oraz utrzymanie zatrudnienia 6 stażystów w okresie przynajmniej 6 miesięcy. Wartością dodaną jest przełamanie powszechnej praktyki nie powierzania niepełnosprawnym odpowiedzialnych funkcji i stanowisk na początek w branży hotelarsko-gastronomicznej. Być może za przykładem kilku renomowanych hoteli pójdą m.in.. właściciele biur podróży, na których bardzo liczymy. 

Wszystkich zainteresowanych tą propozycją zapraszamy do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych z siedzibą przy ulicy Osiedle Robotnicze 47a od poniedziałku do piątku od 10-16, mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem bezpłatnej infolinii 800-700-025