"Nie jesteś niepełnosprawny. Jesteś sprawny na miarę swoich możliwości"

 

Wszystko zaczęło się w styczniu br. Spotkaliśmy się w KSONIE, nasz cel był wspólny. Pilnie poszukiwaliśmy zatrudnienia. Inspiracją do dalszego działania było hasło rzucone przez Prezesa KSON-u Pana Stanisława Szuberta "Załóżcie spółdzielnię socjalną" i tak od słowa od czynu, na początku lutego spotkaliśmy się ponownie, tym razem na ZGROMADZENIU CZŁONKÓW ZAŁOŻYCIELI.

 

Wybrany został Zarząd Spółdzielni.

 

Prezesem zarządu wybrano; Mirosława Osowskiego.
V-ce prezesami zostały; Małgorzata Zdanowicz oraz Monika Żuk.
W skład Zarządu wchodzą również; Elżbieta Wardzała i Mirosław Konieczny.
Nowopowstały zarząd ustalił nazwę dla spółdzielni;
JELENIOGÓRSKA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA "JESTEŚMY"
Adres: Jelenia Góra ul. Grabowskiego 7

 

Dnia 26 lutego 2010 Sąd Rejestrowy dokonał rejestracji pod Numerem 0000349997 jesteśmy pierwszą zarejestrowaną spółdzielnią na terenie powiatu jeleniogórskiego. Do pełnej rejestracji brakuje nam tylko numeru NIP na, który aktualnie oczekujemy. Brak numeru NIP hamuje nasze działanie w sposób znaczący, bez tej drobnostki nie możemy wykonać wielu czynności aby spółdzielnia stała się w pełni pełnoprawna. W budowie jest nasza strona internetowa z komunikatorem.

 

Naszym przesłaniem jest stworzenie miejsc pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i osób bezrobotnych a tym samym przeciwstawiając się wykluczeniu społecznemu. Przyświeca nam idea. Które zawiera motto tego artykułu.

 

Jako priorytet w naszym działaniu statutowym założyliśmy świadczenie usług fizjoterapeutycznych w domu pacjenta dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn z usług fizjoterapeutycznych skorzystać w stacjonarnych placówkach rehabilitacji. W dalszym etapie planujemy utworzenie gabinetu stacjonarnego fizjoterapii, który będzie świadczył usługi preferując pacjentów z orzeczeniem o niepełnosprawności. Uruchamiamy również usługę nauki obsługi komputera w domu klienta, wychodzimy naprzeciw Tym, którzy w przyszłości chcieli by swoje sprawy załatwiać przez Internet.

 

Wdrażamy również innowacyjny program opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, przyjmując założenie, że opieka sprawowana będzie 24 godziny na dobę (po opiece standardowej 8 godz. kontakt telefoniczny) opiekun dodatkowo zobligowany będzie do organizacji kulturalnej i duchowej sfery życia podopiecznego (wyjście do kina teatru, itp.), a na prośbę podopiecznego w miejscu kultu religijnego. W bieżącym roku organizować będziemy turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe.

 

Takie są nasze zamierzenia wstępne. Nasza Spółdzielnia jest rozwojowa i będziemy poszerzać zakres naszych usług a o zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować. Liczymy na zainteresowanie i pomoc ze strony Władz Regionu i wszystkich życzliwych, którym losy ludzkie nie są obojętne. Zachęcamy do kontaktu z nami pod numerami telefonów;
KSON; tel. 75 7524254, E-mail; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Prezes Spółdzielni: Tel. 600368712 E-mail; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy również serdecznie do odwiedzin w naszej siedzibie ul. Grabowskiego 7, 58-500 Jelenia Góra.

 

Z wyrazami szacunku:
Zarząd Spółdzielni