Lira logoStowarzyszenie Niedosłyszących „Lira” powstało w roku 2010. Zajmujemy się poprawą jakości życia osób z niedosłuchem. Istotą naszego działania jest pomoc ludziom niedosłyszącym stąd nasz apel.

Nasze Stowarzyszenie, aby nadal istnieć i sprawnie pomagać osobom z niedosłuchem musi zawalczyć o większe grono. Wiem z własnego doświadczenia jak trudno z takim schorzeniem jakie posiadamy funkcjonować w społeczeństwie.

Prozaiczne czynności takie jak sprawy urzędowe albo zakupy urastają do rangi problemu. Tym bardziej nie powinniśmy zamykać się w czterech ścianach, ale wyjść do ludzi. Możemy żyć jak ludzie w pełni sprawni przełamując bariery w jakich zamyka nas choroba .Będąc w Stowarzyszeniu mamy szansę poznać ludzi takich jak my, wymienić się doświadczeniami .Mamy szansę uczestniczyć w różnych wyjazdach, spotkaniach integracyjnych .W naszym Stowarzyszeniu działają między innymi osoby, którym wszczepiono implant .Pani Krystyna , która miała dwie operacje tego typu wspomina jakim cudownym przeżyciem było usłyszenie śpiewu ptaków.

Ja sama jestem osobą niedosłyszącą i używam dwóch aparatów słuchowych dlatego tym bardziej zależy mi żeby dotrzeć do osób takich jak ja .Będąc w grupie będzie nam łatwiej funkcjonować i wspierać się wzajemnie. Będziemy mogli realizować swoje marzenia, rozwijać się.

Dlatego też serdecznie zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca w siedzibie KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47a, w godzinach od 12:00 do 14:00. Nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszam wszystkie chętne osoby, które chcą coś zmienić w swoim pełnym trudu życiu w ciszy.

Z poważaniem Henryka Jakońska