Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych oraz serwis specprawnik.pl współpracują w celu zwiększenia dostępu do bezpłatnej pomocy prawnej dla osób niepełnosprawnych.

KSON i serwis Specprawnik.pl informują, że łączą siły w celu zapewnienia szerszego dostępu do usług prawnych dla osób niepełnosprawnych, w szczególności przez dostęp do usługi bezpłatnej porady prawnej. Strony chcą usprawnić możliwość uzyskania szybkiej pomocy prawnej poprzez swój program partnerski. Sejmik z zadowoleniem przyjmuje możliwości dostępu do usług prawników, jakie daje platforma Specprawnik. „Uzyskanie choćby podstawowej porady prawnej jest niezwykle istotne dla osób niepełnosprawnych, które często nie mają możliwości udania się do prawnika z uwagi zarówno na bariery finansowe jak i ograniczenia ruchowe. Dzięki współpracy z serwisem Specprawnik, możemy znacznie rozszerzyć oferowaną przez nas pomoc prawną i znacznie przyspieszyć jej uzyskanie.” mówi Stanisław Schubert, Prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie będą mogli zadać bezpłatnie pytanie na stronie:

a odpowiedź otrzymają bezpłatnie na swój e-mail. Co ważne, prawnicy zarejestrowani w Specprawnik i odpowiadający na pytania to zweryfikowani, profesjonalni adwokaci i radcowie prawni, posiadający szerokie specjalizacje w różnych obszarach prawa. Nie ma więc obawy, że odpowiedzi udziela nam osoba nie znająca się na sprawie.

„Specprawnik od zawsze wspiera organizacje non-profit, cieszymy się, że kolejna z nich dołączyła do tego grona – mówi Adam Tarajkowicz, manager ds. Komunikacji i Promocji w Specprawnik.pl Często osoby niepełnosprawne w obawie przed zbyt wysokimi kosztami czy też z braku fizycznej możliwości odkładają kwestię spotkania z prawnikiem, co może nieść daleko idące negatywne skutki w przyszłości. Zadanie szybkiego pytania i uzyskanie bezpłatnie odpowiedzi zwiększy poczucie bezpieczeństwa i wskaże czy istnieje konieczność przekazania sprawy specjaliście, który pomoże rozwiązać problem – dodaje Adam Tarajkowicz

Serwis Specprawnik.pl zbliża klientów do prawników. Umożliwia samodzielny wybór właściwego prawnika do sprawy, oraz szybki kontakt z prawnikiem w ogólnych podstawowych sprawach prawnych poprzez proste zadanie pytania doświadczonemu prawnikowi z możliwością otrzymania nieodpłatnej odpowiedzi. Poprzez udostępnione użytkownikom narzędzia serwis powoduje, że prawnik jest dostępny dla każdego, kto szuka pomocy.