Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje zadanie pn.: „Dotyk Historii”. W dniu 06 kwietnia 2013r o godzinie 11.00 w świetlicy integracyjnej KSON Bractwo Rycerskie „Śląska Rota Najemna” z Wałbrzycha przeprowadzi ciekawą, historyczną biesiadę. „Żywa lekcja historii” przeprowadzone będzie przez 3 członków Bractwa którzy oprócz teoretycznego wprowadzenia w rzeczywistość z czasów XII – XIV w. zaprezentuje narzędzia rycerskiego fachu: miecze topory, ale również przedmioty użytku codziennego.


„Żywe lekcje historii” to szansa na poznanie historii od strony praktycznej. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć artefakty używane przez naszych przodków, ale również będą mogli ich użyć, wykorzystać, czy wcielić się w rolę prezentowanych postaci. Ten rodzaj przekazywania wiedzy jest doświadczeniem mającym wpływ na rozwijanie pasji historycznych, nadaje kolorytu życiu szczególnie dzieciom.


Uczestnikami zadania będzie szesnaścioro dzieci z niepełnosprawnością objęte pomocą Stowarzyszenia Rodziców i Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”. Atrakcyjność realizowanego zadania wpłynęła na decyzję o możliwości uczestnictwa w nim również innych, naszych milusińskich, których zapraszamy wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w tej „Żywej lekcji historii”. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do dnia 31 marca 2013r osobiście (Os. Robotnicze 47a w godz. 10.00 – 16.00) lub telefonicznie (bezpłatna infolinia 800 700 025, w godz. 10.00 – 16.00). Ze względu na wielkość Sali w której odbędzie się lekcja ilość miejsc jest ograniczona


Projekt realizowany jest przy dofinansowaniu Fundacji Banku Zachodniego WBK, która znana jest z wielu ciekawych, społecznych inicjatyw. Poniżej zdjęcia prezentujące inne występy Bractwa „Śląska Rota Najemna”.