SENIOR NA CZASIE - kształtowanie kompetencji z zakresu umiejętnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami u osób 60+. II edycja.

Warsztaty integrująco - motywujące:

I etap - warsztaty wyjazdowe (w celu wzmocnienia procesów integracyjnych).

 

Planowana tematyka zajęć:

  • dzień pierwszy - "Razem można więcej, czyli o byciu w grupie, jedności i indywidualności",
  • dzień drugi - "Odwaga tkwi w asertywności",
  • dzień trzeci - "Bądź zmowywowany",
  • dzień czwarty - "Buduj swój wizerunek i planuj mądrze",
  • dzień piąty - "Potrafię zarazić swoją pasją".

Trzy grupy dziesięcioosobowe wyjeżdżają równocześnie, ale warsztaty prowadzone są w trzech grupach.
Zapewniamy wyżywienie, nocleg, dojazd oraz wykwalifikowaną kadrę psychologów - trenerów.

 

II etap - warsztaty stacjonarne:

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu z każdą z grup (5 godzin). Warsztaty będą sposobem na pokonanie przeszkody, jaką są spadki poziomu motywacji, wiary w siebie i przekonania o wartości własnego działania. Jest to bieżące wsparcie w procesie budowania własnego sposobu realizacji pasji. Spotakania te dadzą Uczestnikom również umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami, kryzysami i przeszkodami.

 

Warsztaty twórczego pisania:

Warsztaty twórczego pisania stanowią m.in. wstępny etap do stworzenia przez Uczestników własnego bloga. Zajęcia prowadzone będą głównie w formie warsztatów, a także konsultacji indywidualnych i grupowych oraz dyskusji. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: Jak szukać inspiracji i skąd brać pomysły na dobre teksty? Jak pokonać tremę i znaleźć swój własny styl?, Jak przeprowadzić wywiad, jak zrobić porszający reportaż? Zaplanowane są cztery spotkania w dziesięcioosobowych grupach trwające po 4 godziny.

 

Szkolenie z zakresu obsługi komputera:

Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w siedzibie KSON dla każdej dziesięcioosobowej grupy osobno (32 godziny/m-c).

Planowana tematyka zajęć:

  • pierwszy miesiąc nauki - nauka obsługi programu Microsoft Word, edycja zdjęć, obsługa drukarki, ksero oraz skanera.
  • drugi miesiąc nauki - obsługa przeglądarek internetowych, zakładanie konta pocztowego, bankowość elektroniczna, zakupy przez internet, prezentacja działania urządzeń typu: smartfon, tablet, iPhone.
  • trzeci miesiąc nauki - portale społecznościowe (Nasza Klasa, Facebook), komunikatory (Gadu-Gadu, Skype), wypowiadanie się na forum internetowym.
  • czwarty miesiąc nauki - nauka "krok po kroku" tworzenia blogów, wzbogacanie ich o nowe teksty, zmiana wyglądu bloga, ustawienia, galeria.

Zapewniamy pokrycie kosztów dojazdu dla Uczestników spoza Jeleniej Góry oraz poczęstunek.

 

Wycieczka edukacyjno-integracyjna :

Swudniowa wycieczka do Warszawy ma na celu wzmocnienie procesów integracyjnych, a przede wszystkim zapoznanie Uczestników z praktycznym wykorzystaniem nowoczesnych technologii w różnych dziedzinach życia. Uczestnicy zwiedzą Centrum Nauki "Kopernik" oraz wybrane miejsce. Zapewniamy: wyżywienie, nocleg, dojazd, bilety wstępu.