Logo Karkonoskiego Sejmiku Osób niepełnosprawnych

Radio KSON zno­wu nadaje

radio KSONx600W lip­cu br., po pię­cio­let­niej prze­rwie, pod patro­na­tem Kar­ko­no­skie­go Sej­mi­ku Osób Nie­peł­no­spraw­nych, wystar­to­wa­ło inter­ne­to­we Radio KSON. 

Nowy zespół redak­cyj­ny, stwo­rzo­ny został z doświad­czo­nych dzien­ni­ka­rzy i reali­za­to­rów, któ­rzy na co dzień spo­ty­ka­ją się w stu­diu przy uli­cy Osie­dle Robot­ni­cze 47A w Jele­niej Górze. Trzy razy w tygo­dniu mię­dzy godzi­ną 12.00 a 14.00 swo­je pre­mie­ry mają audy­cje stałe.

W ponie­dzia­łek – „To i owo nie tyl­ko o zdro­wiu”, blok wywia­dów i repor­ta­ży doty­czą­cych zdro­we­go try­bu życia.

W śro­dy „Mix Maszing” — pro­gram muzycz­ny skie­ro­wa­ny do wszyst­kich słu­cha­czy mło­dych duchem, a w pią­tek swo­ją pre­mie­rę ma „Kalej­do­skop KSON”, w któ­rym roz­ma­wia­my o cie­ka­wych ludziach, miej­scach i spra­wach – mówi Remi­giusz Ste­fa­niak sekre­tarz redak­cji. Roz­po­czę­ły się rów­nież pra­ce nad nowy­mi pro­po­zy­cja­mi audy­cji, któ­re wkrót­ce zagosz­czą na ante­nie.  Szcze­gól­nie pole­ca­my pre­mie­ro­wą audy­cję Kry­stia­na Wit­kow­skie­go – „Dźwię­ki Histo­rii”. To pro­gram histo­rycz­ny zre­ali­zo­wa­ny w opar­ciu o mate­ria­ły archi­wal­ne, a  doty­czą­cy wyda­rzeń z prze­szło­ści. Ramów­kę uzu­peł­nia­ją audy­cje inter­wen­cyj­ne, mate­ria­ły współ­two­rzo­ne ze słu­cha­cza­mi oraz zaba­wy i kon­kur­sy radio­we z nagro­da­mi. Radio two­rzo­ne jest dla sze­ro­kie­go gro­na odbior­ców, a w szcze­gól­no­ści dla osób nie­peł­no­spraw­nych, senio­rów i mło­dzie­ży. Dyna­micz­nie ukła­da­na ramów­ka jest odpo­wie­dzią na potrze­by słu­cha­czy — mówi­my o tym co dzie­je się wokół nas i o spra­wach któ­re nas dotyczą.

Pierw­sze audy­cje podej­mo­wa­ły tema­ty z obsza­ru Dol­ne­go Ślą­ska i Jele­niej Góry, jed­nak doce­lo­wo Radio KSON będzie roz­gło­śnią ogól­no­pol­ską. W tym celu nawią­zy­wa­ne są kon­tak­ty z insty­tu­cja­mi i orga­ni­za­cja­mi, któ­rych dzia­ła­nia będą pre­zen­to­wa­ne w audy­cjach. Ante­nę Radia KSON otwie­ra­my rów­nież dla Sto­wa­rzy­szeń, Fun­da­cji i Grup Lokal­ne­go Wspar­cia, któ­re chcia­ły­by w ten spo­sób opo­wie­dzieć o swo­jej dzia­łal­no­ści i podej­mo­wa­nych inicjatywach.

W naj­bliż­szym cza­sie w ramów­ce wśród sta­łych ele­men­tów zagosz­czą blo­ki infor­ma­cyj­ne poświę­co­ne wyda­rze­niom bie­żą­cym, spor­to­wym, kul­tu­ral­nym oraz poli­tycz­nym.  Jak pod­kre­śla redak­tor naczel­na Kata­rzy­na Pie­tusz­ko – jeste­śmy otwar­ci na nowe pro­po­zy­cje, poszu­ku­je­my osób któ­re mają pomysł na wła­sną audy­cję i chcia­ły­by two­rzyć je w naszym radiu. Z myślą o słu­cha­czach uru­cho­mi­li­śmy tele­fon redak­cyj­ny 690–680-050 i e‑mail: radio@kson.pl, gdzie cze­ka­my na Pań­stwa pro­po­zy­cje i uwa­gi.  Podej­mu­je­my róż­ne spra­wy inter­wen­cyj­ne nie pozo­sta­wia­jąc żad­ne­go zgło­sze­nia bez echa.

Radio KSON, to radio inter­ne­to­we, któ­re­go słu­chać moż­na za pośred­nic­twem smart­fo­na, table­tu lub kom­pu­te­ra z dostę­pem do Inter­ne­tu. Aby je włą­czyć trze­ba otwo­rzyć stro­nę www.radiokson.pl i wybrać iko­nę „Słu­chaj Radio KSON”. Na radio­wej stro­nie publi­ko­wa­na jest bie­żą­ca ramów­ka, aktu­al­no­ści i audy­cje archi­wal­ne do posłuchania.

Oto kil­ka pro­stych kro­ków, aby słu­chać nasze­go Radia KSON:
1. Uru­cho­mić prze­glą­dar­kę inter­ne­to­wą w kom­pu­te­rze lub smart­fo­nie.
2. Wpi­sać adres www.radiokson.pl.
3. Po zała­do­wa­niu stro­ny wybrać przy­cisk „SŁU­CHAJ RADIO KSON” z ikon­ką odtwa­rza­nia (strzał­ka w kół­ku).
4. Po wczy­ta­niu stro­ny radio uru­cho­mi się auto­ma­tycz­nie.
5. Jeże­li audy­cja nie uru­cho­mi się auto­ma­tycz­nie, trze­ba naci­snąć przy­cisk z ikon­ką strzał­ki (play) na sza­rym odtwa­rza­czu.
LUB W PRZY­PAD­KU KORZY­STA­NIA Z TELE­FO­NÓW pro­si­my o prze­sła­nie SMS’a o tre­ści „link do radia” na numer 690–680-050 (koszt sms’a zgod­ny z tabe­lą opłat ope­ra­to­ra).
Wia­do­mo­ścią zwrot­ną otrzy­ma­my link, po któ­re­go wybra­niu uru­cho­mi się Radio KSON. 

To tyl­ko pozor­nie skom­pli­ko­wa­na spra­wa, a wie­lu słu­cha­czy odbie­ra nasze radio nie tyl­ko za pośred­nic­twem kom­pu­te­ra ale rów­nież pro­stych czyn­no­ści w telefonie.