Proobywatelskie Radio KSON - poniedziałek 31.08.2020 | 17.00

 

- Już po raz piąty spotkali się specjaliści i praktycy, by rozmawiać o tym jak udostępnić przestrzenie górskie dla osób z niepełnosprawnościami. O roli i znaczeniu takiej turystyki w naszym regionie mówił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Rafał Szlachta, odczytał w trakcie spotkania list minister Emilewicz, w którym podkreśla ona ogromne znaczenie problemu niepełnosprawności i wychodzenia na przeciw potrzebom ludzi niepełnosprawnych, w kontekście równego docierania do wszelkich dziedzin życia.

W materiale, na temat programu Dostępność Plus wypowiada się także Joanna Olszewska, z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Karkonoski Park Narodowy reprezentował dyr. Andrzej Raj.

Materiał przygotował Jacek Rogulski.

- Z Pasji do Natury - audycja i wizyta w Gospodarstwie Pasiecznym w Wojciechowie oraz bajka Muszka Bzykuszka 3

W sobotniej audycji Z Pasji do Natury jeszcze raz bohaterkami będą pszczoły, ale tym razem wystąpią w roli "lekarzy".

Dowiemy się:
- czym jest APITERAPIA,
- jaka jest różnica między pyłkiem pszczelim, a pierzgą,
- czy jadem pszczelim można się leczyć.

Odwiedzimy Gospodarstwo Pasieczne w Wojciechowie, gdzie Małgorzata Mazurek będzie rozmawiać z gospodynią Małgorzatą Szamszur o nowym kierunku apiterapi - ULOTERAPI, a także o miodach i ich właściwościach.

A na koniec, będzie można wysłuchać kolejnej bajeczki z serii Muszka Bzykuszka, którą przeczyta sama autorka Małgorzata Mazurek.

Zapraszamy do słuchania