Dzisjiaj o 17.00

 

Apel Policji - seniorzy nie dajcie się nabrać i oszukać. Zawsze sprawdzajcie, kto do was telefonuje, nie otwierajcie osobom, których nie znacie. Ostatnio w Jeleniej Górze, powiecie jeleniogórskim i w całej Polsce odnotowano wiele takich oszustw, których łupem padły niejednokrotnie oszczędności całego życia. Osoby dopuszczające się tego procederu podawały się często za funkcjonariusza Biura Śledczego Policji. O takich przypadkach, w rozmowie z Jackiem Rogulskim, opowiada Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
W Górach Stołowych szkolili się asystenci turystyczni osób niepełnosprawnych. Różnił ich wiek, profesja ale łączyła chęć pomocy innym
O Górach Stołowych, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych, opowiada dyrektor parku narodowego Bartłomiej Jakubowski. Jaki powinien być asystent, jakie mieć umiejętności mówi psycholog Paweł Świderski.Ponadto wypowiada się koordynator szkolenia Marcin Madziak, asystenci, niepełnosprawni oraz Mirosława Chrobek i Benedykt Wojcieszak.
Szkolenie podpatrywała Gabriela Stefanowicz.