k1W ostatnią sobotę 3 września br. w Bazylice pw. Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie odbyło się XVII już spotkanie liturgiczne Osób Niepełnosprawnych.

 

- Nie opuściłem żadnej pielgrzymki do Krzeszowa - mówi p. Józef z Kamiennej Góry. - Pamiętam doskonale pierwsze pielgrzymki. Było o wiele więcej oficjalnych gości, a wydarzenia artystyczne z występem Eleni i Orkiestrą Reprezentacyjną Policji uatrakcyjniały nasze spotkania. Zawsze jednak jest ta sama pielgrzymkowa brać, nasi niezastąpieni opiekunowie i zawsze życzliwi księża. Mamy ze sobą kontakt nie tylko na liturgicznych spotkaniach, ale rozmawiamy ze sobą przez komputer.

Tegoroczna pielgrzymka zaczęła się piękną homilią o potrzebie miłosierdzia. Wypełniona po brzegi k4Bazylika i plac przed nią zajmowali niepełnosprawni z całej diecezji legnickiej. Mszę św. Sprawował Ordynariusz Legnicki Ks. Bp. Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił Bp. Marek Mendyk.

k5

 

 

 

 Spośród vipów odnotowaliśmy obecność pani Poseł Marzeny Machałek i Zbigniewa Ładzińskiego reprezentującego Dolnośląskie Rzemiosło od początku wspierające Krzeszowskie Spotkania Niepełnosprawnych.

Po mszy na placu przed Bazyliką można było się posilić i wysłuchać koncertów muzykujących rodzin. Podczas uroczystości 7 osób, które w sposób szczególny angażowały się w pomoc środowisku, otrzymało tytuł „Przyjaciel osób niepełnosprawnych”.

Jak zwykle pielgrzymkom do Krzeszowa towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.k2

Do zobaczenia za rok.