niepodległa 3Niepełnosprawni, młodzi uczestnicy projektu „Kierunek Praca” zorganizowali w przed dniem Święta Niepodległości patriotyczne spotkanie integracyjne dla członków organizacji zrzeszonych w KSON.

Część pieśni patriotycznych rozpoczęliśmy od Hymnu Narodowego – mówi Ewa Knychas, psycholog projektu. Potem były wspomnienia seniorów, którzy opowiadali o relacjach swoich rodziców z pierwszych dni w Niepodległej Polsce w roku 1918. Przypominano uczestników Powstania Wielkopolskiego, przy grobach których z inicjatywy

Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i sponsorów umieszczono specjalne tablice pamiątkowe z Krzyżem. niepodległa 2

Z naszej inicjatywy – opowiada Magda Czosnyka współpracująca z uczestnikami prozatrudnieniowego projektu KSON - powstała wystawa pt „Moja mała Ojczyzna – 100 zdjęć na 100-lecie Niepodległości”. Przez „Moją małą Ojczyznę” - mówi Magda – rozumiemy piękną ziemię Jeleniogórską z jej zabytkami, krajobrazem gór, jezior i lasów, architekturą miast i wsi Kotliny Jeleniogórskiej.

Świetlica KSON udekorowana została patriotycznymi elementami: chorągiewki, balony, kotyliony, a stół oprócz pysznych pączków ozdabiał bukiet biało-czerwonych róż. Wystawę można odwiedzać od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:00 w świetlicy KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47 a w Jeleniej Górze.

niepodległa 1To piękne – mówi psycholog Ewa Knychas – że szóstka młodych ludzi ma w sobie tyle zapału i pasji. W planie jest teatrzyk kukiełkowy, popularyzacja własnych bajek Uczestników projektu, radosne spotkania w Domach Dziecka, Domach Pomocy Społecznej czy na oddziałach dziecięcych szpitali. Młodzi ludzie z KSON planują stworzyć lokalną grupę działania z pasją w nazwie. Wszystkich, którzy chcą współdziałać z nami – mówią - serdecznie zapraszamy.

Spotkanie relacjonowali dziennikarze RadiaKSON, Biuletynu „Niepełnosprawni Tu i Teraz” oraz Karkonoskiej Telewizji Integracyjnej.