GRAŻYNKA JACEK ENGLERx400Skromna, niepozorna, o wielkim sercu do sportowej walki Grażynka Gajewska - uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie (patronki - wielokrotnej mistrzyni Polski w narciarstwie biegowym, mistrzyni olimpijskiej z Rzymu …) odniosła swój wielki sukces sportowy. Spełniła marzenia jakie towarzyszyły jej od pierwszego dnia rozpoczęcia treningów w klubie Olimpiad Specjalnych „PROMYK” działającego w szkole, do której uczęszcza.

Grażynkę od dzieciństwa interesował sport. Dlatego gdy nadarzyła się okazja jego czynnego uprawiania wstąpiła do klubu sportowego PROMYK i zaczęła swoją przygodę ze sportem. Jej zaangażowanie i systematyczność zaczęły przynosić sukcesy.

GRAŻYNKA Z PIERWSZĄ DAMĄZaczęło się od startów w zawodach regionalnych, wojewódzkich aby w końcu wystartować na zwodach ogólnopolskich IX OGÓLNOPOLSKICH ZIMOWYCH IGRZYSKACH OLIMPIAD SPECJALNYCH – ZAKOPANE 2016. Pełna nowej energii i motywacji, a zarazem głodu sukcesu swoją postawą udowadnia, że potrafi wygrywać. Jest nieosiągalna dla innych zawodniczek i zdobywa dwa złote medale w narciarstwie biegowym. Jeszcze nie całkiem może uwierzyć w swój sukces kiedy jeszcze tego samego dnia dowiaduje się, że została zakwalifikowana do Kady Polski na ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W AUSTRII 2017. Z początku jest niedowierzanie, a później łzy szczęścia. Spełniają się marzenia Grażynki. Dzięki jej wytrwałości, systematyczności, wysiłkowi i dążeniu do celu może w końcu reprezentować swój kraj z czego jest bardzo dumna.

Sterta papierów do wypełnienia. Wizyty u lekarzy. Opinie wychowawcze, psychologiczne i rodzicielskie. Ciągły kontakt z biurem narodowym Olimpiad Specjalnych w Warszawie to tylko początek misji AUSTRIA. Oprócz tego rozpisane treningi kondycyjne i praca nad techniką to dzień codzienny Grażynki. Czas szybko mija. W grudniu zawodniczka jedzie na obóz przygotowawczy do Igrzysk. Poznaje członków ekipy. Doskonali technikę i przygotowuje się mentalnie do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Po drodze zgarnia jeszcze dwa złote medale w narciarstwie biegowym na VIII DOLNOŚLĄSKIM MITYNGU W NARCIARSTWIE BIEGOWYM OLIMPIAD SPECJLANYCH JAKUSZYCE organizowanym przez SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY w WOJCIESZOWIE, podkreślając słuszność wyboru jej osoby do kadry Polski. I wreszcie upragniony wyjazd. W swoim pierwszym starcie indywidualnym zdobywa srebrny medal w biegu na 1000m. Na drugi dzień dokłada złoty medal w sztafecie 4x1000m , aby w ostatnim starcie na 500m zdobyć srebrny medal ulegając zwyciężczyni zaledwie o 1 sekundę.

Cały Wojcieszów śledził na bieżąco starty naszej uczennicy. Wszyscy żyliśmy jej startami i bardzo wspieraliśmy drogą internetową. Cieszą też słowa samej uczestniczki która po przyjeździe powiedziała „swoim kibicowaniem i wpisami na faceboku daliście mi dodatkową siłę i motywację do startów”. Dziewczynka jest bardzo zadowolona z osiągniętych rezultatów i obiecuje kontynuować swoją przygodę ze sportem. Taka jest właśnie nasza skromna, niepozorna o wielkim sercu do sportu GRAŻYNKA!!!

Jacek Engler –nauczyciel wychowania fizycznego w SOSW WOJCIESZÓW