Spotkanie w Uzdrowisku Cieplice w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!" odbędzie się w 25 listopada o godz. 14.30 w Pawilonie Edward przy ul. Park Zdrojowy 4. Udział jest bezpłatny, więc przyjść może każdy.Spotkanie poprowadzi Michał Fajbusiewicz – dziennikarz i felietonista, znany z programów „Magazyn Kryminalny 997" oraz „Fajbusiewicz na Tropie".
W trakcie wykładu Michał Fajbusiewicz przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze, opisze najpopularniejsze techniki stosowane przez oszustów oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć bezpieczeństwo w domu.
Spotkaniu towarzyszyć będzie również trening asertywności, który pozwoli uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi.
Podczas wykładu omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta. Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają zawierający ważne informacje „Poradnik bezpiecznego seniora", a także upominki od organizatora.
To już szósta edycja spotkań w ramach akcji społecznej pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj", których inicjatorem jest Tauron Polska Energia.
Harmonogram spotkań oraz wszelkie dodatkowe informacje na temat akcji „Nie znasz, nie otwieraj!" znajdują się na stronie: 

www. bezpieczniki.tauron.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx