nie1Kolejny, wspaniały, niepowtarzalny festyn pn: Nie wykluczam. Akceptuję!, który odbył się 13 czerwca 2019 roku. W trakcie, festynu obchodziliśmy Dzień godności osoby z niepełnosprawnością w Parku Miejskim - KTW Park w Kaliszu.

Moc atrakcji oraz pogoda zagwarantowały uczestnikom niezapomnianą integrację i edukację w tak wyjątkowym dniu. Dla wszystkich uczestników był przewidziany poczęstunek, napoje i upominki.

Jedną z atrakcji stanowił kurs Pierwszej Pomocy, który w wyjątkowy sposób zintegrował wszystkich uczestników festynu – bez względu na wiek.nie2

Główne nagrody ufundowała Pani Marzena Wodzińska - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Całe przedsięwzięcie sfinansował Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a organizację festynu przeprowadziła Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych “Miłosierdzie”.

Umowa podpisana w dniu 10 czerwca przez Panią Marzenę Wodzińską - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Prezesa FION “Miłosierdzie” Stanisława Bronza stanowi rozpoczęcie niestandardowego przedsięwzięcia.

nie3Jest to promocja pozytywnych postaw w stosunku do osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności - zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

W całe wydarzenie zaangażowało się bardzo wiele osób i instytucji.

W imieniu wszystkich uczestników bardzo serdecznie dziękujemy!

Tekst i fot: Rafał Wojciechowski