Najnowsze Wiadomości


50. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości


Wydarzenie, które w Jeleniej Górze odbywa się od 1973 roku, jest jednym z największych tego typu w Polsce, na które ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Swoje zbiory prezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Można tu kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni będą to wszystko oglądać, targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory.


[1]


Krokus Jazz Festiwal 2022 Randy Brecker & AMC Trio

Randal "Randy" Edward Brecker (ur. 27 listopada 1945 w Cheltenham, Pensylwania) – amerykański trębacz jazzowy i flugelhornista, wirtuoz trąbki, spadkobierca tradycji Clifforda Browna, jeden z pionierów nurtu fusion. Pięciokrotny laureat nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy. Nagrywał z takimi artystami jak Billy Cobham, Bruce Springsteen, Charles Mingus, Blood, Sweat and Tears, Horace Silver, Frank Zappa, Chris Parker, Jaco Pastorius, Dire Straits i wielu innymi.

AMC Trio to słowackie trio fortepianowe; chociaż prawdą jest, że trio jest słowackie, mniej prawdą jest, że zawsze jest to trio fortepianowe... W każdym razie prawdą jest, że jest to grupa trzech muzyków z najlepszymi światowymi kontaktami jazzowymi. Muzycy tacy jak: Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael „Patches” Stewart i wielu innych wielokrotnie łączyli siły z AMC Trio jako goście specjalni na koncertach lub jako współpracownicy w studio tworząc z tria kwartety.

[2]

 

49. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza na 49. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne w dniach 23 – 27 września 2022 r.

[3]
 

KALENDARZ IMPREZ I WYDARZEŃ

[4]

 

INFORMATOR WEEKENDOWY

[5]


Urząd Miasta Jelenia Góra nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w repertuarze lub terminach imprez, które wynikają z przyczyn leżących po stronie organizatorów.