mAmryx40013 marca PKP Intercity wydłużyło relację pociągu TLK "Mamry" Białystok-Olsztyn-Wrocław do Jeleniej Góry.

Początkowo pociąg na odcinku Wrocław-Jelenia Góra miał jeździć codziennie. Ostatecznie pojechał w piątki i niedziele z Białegostoku i do Białegostoku w poniedziałki i soboty. Nasze trzyletnie starania o przywrócenie połączenia kolejowego Karkonoszy i Wałbrzycha z Mazurami zostały zakończone.

Niestety szczęście nie trwało długo. W połowie kwietnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że od czerwca relacja tego pociągu ponownie zostanie skrócona do Wrocławia!

To absurd - uruchomili nam ten pociąg tylko na trzy miesiące i skrócili jego relację. Nie możemy na to pozwolić dlatego od dzisiaj rusza akcja zbierania podpisów, aby Mamry zawitały do Jeleniej Góry od grudnia 2017 i to codziennie.

Nie zwlekaj!

Każdy podpis się liczy. Akcja trwa do 31 maja. Argumenty przemawiające za utrzymaniem relacji: - wzmocnienie i tak słabej oferty bezpośrednich połączeń kolejowych Dolnego Śląska z Olsztynem i Mazurami - zwiększenie frekwencji w wyżej wymienionym połączeniu i poszerzenie relacji o miasta takie jak Wałbrzych, Świebodzice czy Jelenia Góra - przywrócenie porannego połączenia kolejowego Jeleniej Góry i Wałbrzycha z Poznaniem - zminimalizowanie kosztów związanych z opłatą za postój składu od godziny 19 do 8 rano we Wrocławiu poprzez wydłużenie relacji pociągu o odcinek Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra.

NIŻEJ PODPISANY/A:
Grzegorz Oleś
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych
58-562 Przesieka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
LINK DO PETYCJI:
http://www.petycje.pl/petycja/12448/tak_dla_wydluzenia_relacji_pocisgu_tlk_amamrya_bialystok-_wroclaw_do_jeleniej_gory.html