Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dydaktyczno-charytatywnym projekcie

MIASTO DZIECI - Miasto Sztuki w Jaworzynie Śląskiej

w dniach 29 lipca – 2 sierpnia 2013

Główną ideą projektu jest stworzenie dydaktyczno artystycznych wakacji dla dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

"Miasto Dzieci-Miasto Sztuki" to projekt, który uczy dzieci obcowania z szeroko pojętą kulturą .W budynkach Muzeum, a także w zabytkowych wagonach oraz w wypożyczonych drewnianych domkach tworzymy instytucje kulturalne (teatr, kino, szkoła tańca, szkoła śpiewu, redakcja, studio filmowe, galeria sztuk pięknych, szkoła wizażu, cukiernia, które stanowią namiastkę rzeczywistego miasta. Projekt przeznaczony jest dla 200 dzieci w wieku od 7 do 14 lat Forma projektu pozwala na to, by dzieci uczyły się poprzez zabawę i działania artystyczne, rozwijając swoje zainteresowania. Projekt daje uczestnikom możliwość odkrywania własnych uzdolnień i predyspozycji.

Celem ,,Miasta Dzieci-Miasta Sztuki” jest wzbudzenie w dzieciach zainteresowania sztuką. Pomagają nam w tym wolontariusze, studenci różnych uczelni artystycznych oraz profesjonaliści. Pomagają oni uczyć dzieci jak zrozumieć sztukę i czerpać z niej przyjemność.

Istotą projektu jest to, że najuboższym dzieciom oferujemy aktywną i interesującą dydaktyczną formę spędzania wakacji, na które ich rodziców często nie stać.

Projekt ten stał się imprezą cykliczną i w 2013 roku będzie organizowany już po raz szósty. Jest on pozytywnie postrzegany przez media i władze lokalne, czego dowodem jest otrzymanie w 2012 roku nagrody Świdnicki Gryf.

"Miasto Dzieci-Miasto Sztuki" rozpoczynamy codziennie od godz. 10.00, a kończymy o 15.00, wstęp dla dzieci jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

więcej info:

www.miasto-dzieci.org

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
Jaworzyna Śląska
Ul. Towarowa 4, 58-140
Telefon: 74 63 74 330
Tel/kom: 692 407 806

www.muzeumtechniki.pl