10.11.2013 (niedziela), godz. 17:00, Farma Artystyczna zaprasza do „Pałacu na Wodzie” w Staniszowie na kameralny KONCERT z cyklu Janusz Nykiel i Jego Goście w Staniszowie pt. „Miniatura Skrzypcowa” oraz WYSTAWĘ OBRAZÓW pt. „Impresje Natury” autorstwa wszechstronnie utalentowanego artysty, muzyka BARTKA BOKUNA W romantycznym repertuarze koncertowym wystąpi duet:

Fortepian – Anna Rutkowska - Schock
Skrzypce – Janusz Nykiel
W programie: G. Gershwin, P. Sarasate, J. Brahms, A. Dvorak,
F. Kreisler, F. Schubert


Wstęp: bilety do nabycia przed koncertem w cenie: 25,- zł normalne; 15,- zł -ulgowe (dla emerytów, rencistów, niepełnosprawnych); 10,- zł – dzieci, młodzież szkolna, studenci do lat 26; dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Rezerwacja miejsc: tel. 607 360 220; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona. Miejsce: Pałac na Wodzie w Staniszowie (Staniszów 23, 58- 500 Jelenia Góra)

Organizator: Farma Artystyczna

11.11.2013 (poniedziałek) - RODZINNE ŚWIĘTO WOLNOŚCI w Pałacu Łomnica. Rodzinny festyn dla całej rodziny w Restauracji „Stara Stajnia” z muzyką na żywo i wiele atrakcji dla najmłodszych.

Wstęp: wolny
Miejsce: Folwark w Łomnicy ul. Karpnicka3, Łomnica, 58-500 Jelenia Góra
Organizator: Pałac w Łomnicy

16.11. - 17.11.2013 (sobota-niedziela)- Święto Pierników. Urokliwa, przytulna, fascynująca impreza - zasmakuj magii śląskiego kunsztu wypieku pierników, zgłębij tajniki wiedzy mistrzów! Na Łomnickim Folwarku zaprezentują się liczni producenci pierników i miodów z Dolnego Śląska. Wspaniałe atrakcje dla całej rodziny - pokazy snycerskie i tradycyjnego zdobnictwa, warsztaty pieczenia i zdobienia pierników, wystawy tradycyjnych form piernikarskich.

Wstęp: wolny
Organizator: Pałac w Łomnicy
Miejsce: Folwark w Łomnicy ul. Karpnicka3, Łomnica, 58-500 Jelenia Góra

22.11.2013 (piątek) -Pałac Wojanów, godz. 18.00, Dolnośląskie koncerty Hawdalowe, koncert zespołu Di Galitzyaner Klezmorim

Miejsce: Pałac Wojanów, Wojanów 9, 58-508 Jelenia Góra
Wstęp: 20 zł
Rezerwacja: tel. +48 75 75 45 300, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizator: Fundacja „PRO ARTE 2002”
Partner: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Pałac Wojanów

23.11.2013 (sobota)- Pałac Pakoszów, godz. 18.00, Dolnośląskie koncerty Hawdalowe, koncert zespołu Di Galitzyaner Klezmorim

Miejsce: Pałac Pakoszów, ul. Zamkowa 58-573 Piechowice
Wstęp: 20 zł
Rezerwacja: +48 75 649 70 75, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizator Fundacja „PRO ARTE 2002”
Partner: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Pałac Pakoszów Di Galitzyaner Klezmorim w programie: muzyka klezmerska
Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie.

W obecnym składzie:
Mariola Śpiewak – klarnet,
Grzegorz Śpiewak – akordeon,
Rafał Seweryniak – kontrabas,

Di Galitzyaner Klezmorim występują od 1998 roku. Inspiracją dla ich twórczości jest muzyka żydowska. Pomimo, iż sposób ich gry mieści się w ramach szeroko pojętego stylu klezmerskiego, nie są typowym zespołem klezmerskim. Utwory, z których część stanowi własne kompozycje, przedstawiają w ujęciu bardziej „artystycznym” niż folkowym. Przywiązują szczególną wagę do dbałości o dźwięk, precyzji i wysokiego poziomu wykonawczego. Zespół nadaje muzyce klezmerskiej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Klasyczne, akademickie wykształcenie także nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Wirtuozeria, dbałość o dźwięk i szczegół w połączeniu z dużą wrażliwością muzyczną, nadają utworom estetycznie wysublimowaną postać. Oprócz utworów bazujących na oryginalnych melodiach klezmerskich, coraz więcej jest w repertuarze „Di Galitzyaner Klezmorim” kompozycji własnych. Dorobek artystyczny zespołu obejmuje łącznie kilkaset koncertów zarówno w Polsce jak i w kilkunastu innych krajach europejskich oraz liczne nagrania dla potrzeb radia, telewizji, filmu a także trzy płyty. „Di Galitzyaner Klezmorim” jest laureatem „Europejskich Nagród w Dziedzinie Kultury” (Bazylea 1998) oraz zdobywcą I nagrody na I Otwartym Konkursie Chopinowskim na Wszystkie Instrumenty z Wyjątkiem Fortepianu - "Chopin Open" (Kraków 1999) za utwór pt. "Chopin's Freilach" oparty na trzech mazurkach Fryderyka Chopina.

Zachęcamy do bliższego poznania części bogactwa kultury żydowskiej poprzez muzykę oraz do udziału w niezwykłym koncercie! Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe organizowane od 2002 roku przez Fundację „PRO ARTE 2002” zagościły na stałe na kulturalnej mapie Dolnego Śląska. Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

30.11. – 01.12. 2013 (sobota-niedziela)- Kiermasz Adwentowy w Pałacu i na Folwarku w Łomnicy - bogata liczba wystawców, bajeczny świąteczny urok zaczaruje każdego, muzyka na żywo i wiele innych dodatkowych atrakcji!

Wstęp: wolny
Organizator: Pałac w Łomnicy
Miejsce: Pałac i folwark w Łomnicy ul. Karpnicka3, Łomnica, 58-500 Jelenia Góra