KubekW środę 22 marca bieżącego roku w świetlicy integracyjnej Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze - w cyklu SPOTKAŃ Z CIEKAWYMI LUDŹMI – przy wypełnionej sali gościliśmy Ks. Mariana Matułę, czyli popularnego w naszym regionie Księdza Kubka – informuje Pani Halina Gajewska – Sekretarz Karkonoskiej Akademii Aktywnych Seniorów.

 

Mówił On o swojej duszpasterskiej drodze i o pasji, jaką jest pomoc drugiemu człowiekowi. Mówił też o swojej działalności dziennikarskiej i literackiej. W kubek1„Nowinach Jeleniogórskich” możemy czytać Jego felietony - niezwykle trafne spostrzeżenia i obserwacje - w stałej rubryce „Okiem Kubka’. Ksiądz wydał kilka tomików wierszy mówiących o filozofii życia w aspekcie miłości bliźniego. Żywa reakcja uczestników spotkania – Seniorów z KAAS-u i Jeleniogórskich Diabetyków – kubek4sprowadzała się nie tylko do pytań o drogę życiową Księdza Kubka ale też do refleksji. Jedna z nich dotyczyła przejawów niezrozumiałej agresji nie tylko wśród elit politycznych ale i wśród zwykłych ludzi. Rzeczywiście niezrozumiała dla przeciętnego człowieka jest skala zawiści i hejtu. „Czemu ludziom tak połamały się serca?” – zastanawiał się Gość spotkania.

I to pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

Spotkanie zorganizowane przez Karkonoską Akademię Aktywnych Seniorów wspólnie ze Stowarzyszeniem Diabetyków upłynęło w przyjaznej i refleksyjnej atmosferze. Na zakończenie Ksiądz Kubek podpisywał swoje tomiki poetyckie wraz z dedykacją.kubek5

Następne spotkanie z Ciekawym Człowiekiem już w maju br