Zakończyły się warsztaty Klubu Seniora i Wolontariusza.

AgnieszkaaJednym z nich były zajęcia manualne z cyklu „Zrób to sam - ozdoby Bożonarodzeniowe”. Zajęcia prowadziła stażystka KSON Agnieszka Nowak, która nie tylko ma empatię dla osób niepełnosprawnych ale również wyjątkowy talent plastyczny. W warsztatach wzięli udział zarówno seniorzy jak również dzieci ze Stowarzyszenia „Emmanuel”.

Nauczyłam się - mówi 65 letnia pani Maria - jak można ze zwykłej kartki papieru tworzyć najróżniejsze formy geometryczne, postaci zwierząt i roślin z choinką włącznie. Wszyscy nauczyli się jak można łatwo i przyjemnie stworzyć samodzielnie unikatowe ozdoby choinkowe. Seniorzy razem z dziećmi śpiewali również kolędy. Zajęcia zakończyły się w styczniu.

1 warsztaty dzieciWarsztaty zrealizowane były w ramach projektu „Aktywizacja seniorów 60+”, a spotkanie międzypokoleniowe było jednym z wielu akcentów takiej aktywności. Spotkania cieszyły się tak dużą popularnością, że zajęcia Klubu Seniora i Wolontariusza przesunęły się na rok bieżący. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka internetowa, gdzie seniorzy mogli w domowej atmosferze przy kawie, herbacie i własnych wypiekach wspólnie spędzić wolny czas.

62 letnia pani Marianna powiedziała nam, że brakuje takiej ciepłej oferty dla jeleniogórskich seniorów a szczególnie przeważającej ilości samotnych kobiet, bo panowie z reguły odchodzą szybciej. Odbywały się również wspólne wyjścia na seanse do kina Helios.

Kolejnymi warsztatami, które były prowadzone w Klubie Seniora i Wolontariusza były zajęcia komputerowe. Dziś to oczywiste, że seniorzy coraz częściej łakną wiedzy cyfrowej, a komputer dla wielu z nich przestał być narzędziem wiedzy tajemnej.

W lutym rozmawialiśmy o zachowaniu w pamięci regionalnych tradycji kulinarnych. Powstał pomysł opracowania nowego, zapomnianego jadłospisu, który mógłby nawet urozmaicić profesjonalne karty dań w restauracjach - mówiła pani Elżbieta Dukat z 2 spotkaniaklubu Seniora i Wolontariusza.

Ostatnim elementem cyklu spotkań była interesująca prelekcja pana Stanisława Firszta, Dyrektora muzeum regionalnego w Jeleniej Górze, który mówił o historii naszego regionu.

Klub Seniora i Wolontariusza działa w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze w każdy wtorek i piątek w godzinach od 14.00 do 16.00

Zapraszam