Na specjalnej mszy św o godz 15:00 w Parafii Św Jana Apostoła i Ewangelisty na Jeleniogórskiem Zabobrzu, spotkało się w ostatnią niedzielę ponadz 400 mieszkańców Miasta i Regionu na IX już liturgicznym spotkaniu świątecznym Osób Niepełnosprawnych.

Proboszcz Parafii Ks. Krzysztof Kowalczyk przypomniał inicjatorów takich spotkań z przed dziewięciu lat wymienijąc bardzo ciepło między innymi obecnego Ordynariusza Diecezji Gorzowsko-Zielongórskiej Ks Biskupa Stefana Regmunta i Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Mszy św przeowdniczył Ks. Biskup Marek Mendyk. A myślą przewodnią jego homili była przede wszystkim miłość bliżniego, świadomosć że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, że wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. W mszy św wzieli także udział Księża Dekanatów Jeleniogórskich, Prezydent Miasta Marcin Zawiła. Jeleniogósrkie posłanki Zofia Czerwnow i Marzena Machałek, a także Radni Rady Miasta i Powiatu. Uroczystość uświetniły również dzieci z Parafialnej Scholi oraz wybitny tenor Europejskich scen operowych – dziś już Jeleniogórzanin Pan Jerzy Rynkiewicz, który zaprezentował repertuar kolęd. Występy te nagrodzono brawami. W iminieu Osób Niepełsnosprawnych głos zabrał Pan Leszek Karbowski Przewodniczący Jeleniogórskiego Koła Towarzystwa Walki z Kalectwem.


Na tradycyjnej Agape w świetlicy integracyjnej – Domu Parafialnym "Arka" za stołami zasiadło ponad 200 niepełnosprawnych i zaproszonych gości. Były życzenia, po raz kolejny zebranych połaczyła tradycyjna modlitwa i opłatek, śpiewano kolędy. Spotkanie wsprali sponsorzy mi.in Urząd Miasta, Spółdzielnia Simet, Sieć cukierni Państwa Klejnowskich , a także mieszkańcy zabobrza przygotowywując wyśmienite ciasta. Do zobaczenia za rok.