Z okazji Dnia Dziecka, przy wsparciu Banku BPH, Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” i wolontariuszy KSON zorganizowano 31 maja wycieczkę pod nazwą „Dotyk Historii”.

Prawie czterdzieścioro dzieci ze Stowarzyszenia „Światełko” i Miejskiego Integracyjnego Przedszkole nr 14 uczestniczyło w wycieczce do Złotego Stoku. Zwiedzaliśmy – mówi wolontariuszka Pani Beata Owczarczyk – starą kopalnię złota i Zamek Grodno. Choć to niełatwa dla tak dużej grupy wycieczka z uwagi na program i mnogość atrakcji, to uśmiechnięte buzie dowodziły, że warto było podjąć się trudu organizacyjnego. Dzieci zobaczyły, że historia może być ciekawa, tajemnicza, a przede wszystkim zajmująca.

Drugą odsłoną świętowania Dnia Dziecka było zorganizowanie Wioski Średniowiecznej na terenie Przedszkole nr 14 w sobotę 7 czerwca. Dzieci miały możliwość zmierzenia się z trudną pracą kowala, czy też garncarza. Mogły przymierzyć zbroje rycerską i pochodzić w Nartach Bolka. Występy uświetniła Grupa Artystyczna Gorgona z Wałbrzycha. Były tańce, ognisko i mnóstwo śmiechu oraz zabawy.

Z całą pewnością będziemy kontynuować takie działania w przyszłości. Wystarczającym impulsem do tego jest dla nas radość dzieci i otwarte serca darczyńców.