Przemyski Klub „Podkarpacie” wraz z klubami „Ikar” Lublin i „Sudety” Kłodzko, będą organizatorami cyklu 6 turniejów ogólnopolskich w ramach projektu „Sport szansą na rozwój 7” dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt obejmował będzie turnieje w następujących dyscyplinach i według poniższego harmonogramu:
1. Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących
w kręglach klasycznych o „Puchar Podkarpacia” – 19-21.06.2020r. – Brzesko – zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących w warcabach stupolowych o „Puchar Podkarpacia” – 20-26.06.2019r. – Wołkowyja – zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących
w strzelectwie pneumatycznym o „Puchar Dolnego Śląska”
– 24-28.06.2020r. – Wrocław – zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących
w szachach o „Puchar Podkarpacia” – 03-09.08.2020r. – Przemyśl – zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5. Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących
w showdown o „Puchar Lubelszczyzny” – 12-16.08.2020r. – Świdnik – zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
6. Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących
w bowlingu „Puchar Podkarpacia” – 18-20.09.2020r. – Rzeszów – zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia uczestników powyższych turniejów będą przyjmowane od 15.05.2020r.. Do Klubów Stowarzyszenia CROSS oraz ZKF Olimp, zostaną wysłany e-mailem szczegółowe komunikaty dotyczące poszczególnych turniejów. Za wszystkie sprawy organizacyjne odpowiedzialny jest Jerzy Andrejko – kierownik projektu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 16 670 24 44 oraz 609 807 201 (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00) .

Zgłoszenia należy wysyłać na adresy email podane powyżej. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Każdy zawodnik może wziąć udział, w tylko jednym turnieju. Przed każdym turniejem, na stronach internetowych wszystkich klubów odpowiedzialnych za organizację turniejów ukarze się lista z osobami zakwalifikowanymi do turnieju.
W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość udziału z przewodnikiem. Konieczność udziału z przewodnikiem należy zgłosić bezpośrednio koordynatorowi. UWAGA! Liczba miejsc dla przewodników jest ograniczona.

WAŻNE!!!
!!! W zgłoszeniu proszę koniecznie o podanie: Imię i nazwisko zawodnika, kategorie, adres zamieszkania, PESEL nr telefonu kontaktowego oraz stopień niepełnosprawności !!! Każdy zawodnik uczestniczący w turnieju musi posiadać przy sobie kserokopie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności z tytułu narządu wzroku.

Organizator nie ubezpiecza od nieszczęśliwych wypadków i utraty rzeczy osobistych zawodników oraz asystentów.

Odpłatność za udział w turniejach wynosi 20,00zł za dobę t.j:
Turniej w kręglach klasycznych – 40,00zł
Turniej w warcabach – 120,00zł
Turniej w strzelectwie – 80,00zł
Turniej w szachach - 120,00zł
Turniej w showdown – 80,00zł
Turniej w bowlingu – 40,00zł

UWAGA! W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, planowane terminy organizacji poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie. Aktualne komunikaty i informacje będą publikowane na stronie internetowych organizatorów.
Wszystkie turnieje organizowane będą zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami i ograniczeniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną
w kraju.