plakat dni papieskieX900W ubiegłym roku Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zorganizował z okazji 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, przy dużym zainteresowaniu mieszkańców, I koncert Muzyki Papieskiej, który odbył w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze.

W tym roku zaplanowaliśmy, mówi Stanisław Schubert z KSON-u  trzy duże wydarzenia artystyczne w dniach od 16 do 19 października. Inauguracja „Dni muzyki Papieskiej w Karkonoszach” rozpocznie się w środę tj. 16.10.2019r o godzinie 19:00 w Kościele pw.Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Drugi koncert odbędzie się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach ul. 1-go Maja 15: w dniu 18.10.2019 (tj. piątek) o godzinie 18:45. W czasie tego koncertu przedstawiony zostanie Tryptyk Rzymski JP II w wykonaniu aktora teatru im. C.K. Norwida- Jacka Paryszyńskiego. Na trzeci koncert zapraszamy do Kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia ul. PCK 23 w Jeleniej Górze- Cieplicach w dniu 19.10.2019 (tj. sobota) o godzinie 19:00.

Audycja w RadioKSON w ramch projektu jak niżej

KSON www stopka proo niw

 

W programie tych trzech koncertów zapowiedzieli swój udział, mówi pani Małgorzata Mierczak z Międzynarodowego Towarzystwa Muzycznego „Opera Duch Gór” soliści Międzynarodowej Opery Karkonoskiej (młodzi wokaliści Polski, Rosji, Hiszpanii i Izraela, laureaci międzynarodowych konkursów wokalnych).

W czasie koncertów usłyszeć będzie można między innymi:

- arie operowe Mozarta, Wagnera i Pucciniego

 - arie barokowe (Caccini - Bach-Händel- Pergolesi –Vivaldi Scarlatti.- Stradella)

 - perły światowej (w tym romantycznej i współczesnej) muzyki sakralnej (w tym nast. kompozytorów: Schubert, Gounod, Haydn, Mendelson, Dworzak, C. Franc, A. Webber, R. Rogers)

- perły romantycznej i sakralnej muzyki polskich kompozytorów (w tym Moniuszko, Karłowicz, Maklakiewicz, Ks. Michał Józef Xavery Poniatowski).

Organizatorem projektu jest Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Przygotowanie merytoryczne i artystyczne projektu: Międzynarodowe Towarzystwo Artystyczne „Opera Duch Gór” w Karpaczu.

Patronat medialny: Radio KSON Jelenia Góra, przy mecenacie Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Organizatorzy przygotowali dla przybyłych na inaugurację w dawnym Kościele Garnizonowym „Papieską niespodziankę”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY. WSTĘP WOLNY