Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwa razy w tygodniu w sali udostępnionej na terenie Przedsiębiorstwa Simet S.A. trenują niepełnosprawni miłośnicy tenisa stołowego z sekcji tej dyscypliny sportu Klubu Sportowo – Rehabilitacyjnego Victoria Jelenia Góra. Sekcja działa od dwóch lat, a w treningach uczestniczy w miarę regularnie 12 zawodników. Wśród nich są osoby z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu, w tym wózkowicze oraz dotknięci porażeniami kończyn dolnych i górnych: Andrzej Krawiec, Marek Beszczyński, Krzysztof Boguszewski, Zdzisław Kołodziej i Zbigniew Kijowski.


      Tenisiści stołowi grający w barwach Victorii regularnie startują w turniejach oraz imprezach rangi mistrzowskiej. W ubiegłym roku były to: Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Cetniewie i Drzonkowie oraz turnieje w Bolesławcu i Łodygowicach. W tym roku przedstawiciele jeleniogórskiego klubu mają już za sobą start na Otwartych Mistrzostwach Lubania. Szczególnie godzien przypomnienia jest występ jeleniogórzan na ubiegłorocznych MP w Cetniewie. Kadrę Victorii Jelenia Góra na tych zawodach stanowili: Marek Beszczyński, Zbigniew Kijowski , Andrzej Krawiec, Wiktor Żuryński i Adam Prutis. W rywalizacji udział brali przedstawicie klubów sportowych z całej Polski, w sumie około 80 zawodników, których zakwaterowano ich w Centralnym Ośrodku Sportu, gdzie na zgrupowaniach przebywa wielu znanych i cenionych sportowców, w tym również olimpijczyków. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali KS-R „Victorię” zajmując wysokie miejsca w swoich klasach rozgrywkowych. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza występ Zbigniewa Kijowskiego, który gra na wózku inwalidzkim, co stanowi duże wyzwanie i wymaga wiele siły oraz umiejętności.
      Jak mówi prezes Victorii Wiktor Żuryński największym problemem sekcji jest ograniczenie przestrzeni treningowej do tylko jednego stołu, jakim aktualnie dysponują tenisiści stołowi „Victorii”. Dlatego rozważane jest nawiązanie współpracy z klubem sportowym MKS Bobry Jelenia Góra i w tej perspektywie być może w przyszłości treningi niepełnosprawnych będą się odbywać w hali przy ul. Złotniczej. – W naszej sekcji brakuje też „nowych twarzy” więc na treningi zapraszamy chętnych do gry w tenisa stołowego. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 17.00 – 19.00. Do tej pory prowadził je Kazimierz Wolf, jednak z przyczyn zdrowotnych musiał zrezygnować z pracy z naszymi tenisistami stołowymi. W tej sytuacji opiekę nad zawodnikami Victorii ma przejąć Henryk Bańka.

KED