Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Natalia Brzykcy zdobyła pierwszy medal XXII Igrzysk Olimpijskich Głuchych w historii Polskiego Judo, a zarazem dla Akademii Judo Poznań i zarówno jak i dla miasta Poznań a, także dla siebie. Od dnia 23.07.2013 rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie Głuchych w Sofii (Bułgaria), Natalia walczyła 2 sierpnia w kategorii plus 70 kg w pierwszej walce przez wykonanie rzutu Tani otoshi na wazari i przejście do trzymania wygrywa z reprezentantką Turcji AYDIN MUNIFE. Drugi pojedynek już zawodniczką z Ukrainy Kravchenko Oksana rzucając przeciwniczkę na Ura Nage. O wejście do finału walka z Mistrzynią Świata Drozdova Natalia, niestety perfekcyjnie wykonany rzut Ippon Soi Nage przez Rosjankę daje jej złoty medal a nasza zawodniczka kończy na rewelacyjnym 3 miejscu wygrywając walkę o brąz z Mongołką Gantumur Lkhagvasuren na rzut Ippon Soi Nage. Jest to wspaniała chwila dla całej Polski a przede wszystkim dla Natalii i jej trenera klubowego Radk Miśkiewicza gdzie zawodniczka Poznańskiej Akademii Judo zdobywa medal na najważniejszej imprezie dla sportowców jakie są Igrzyska Olimpijskie Jestem z siebie bardzo dumna ponieważ nie spodziewała się medalu a szczególnie na olimpiadzie ponieważ był to mój pierwszy start w tak ważnych zawodach i rywalizacja była bardzo ciężka mino wszystko dałam z siebie co mogłam. Jest to też zasługa mojego trenera Radka Miśkiewicza który do końca mnie mobilizował i motywował do ciężkich obozów jestem mu bardzo za to wdzięczna. Trener Radek Miśkiewicz ma dwa postacie wspaniałego człowieka i zarówno sadystę w jego żyłach płynie zimna krew do zwycięstwa dzięki temu, że jest stanowczy i wymagający jego zawodnicy mają wysokie osiągnięcia jeśli chodzi o sport stosuje bardzo duże obciążenia, ciężka niemal katorżnicza praca to u niego jak chleb powszedni, a jego podopieczni dość często wygrywają medale i do grona tych sportowców należę ja nie znajdę słów takich aby wyrazić swoje podziękowania dla niego dlatego będę pamiętać do końca życia tą wspaniałą chwilę oraz chcę podziękować wszystkim zawodnika z klubu Akademii Poznań za naukę cierpliwość wsparcie za motywację i za spędzone razem Chwile na obozie. - mówi brązowa medalistka IO Natalia Brzykcy:


      Cieszyć się będziemy pewnie jeszcze długo z tak wspaniałego wyniku, jest to nie zapomniane przeżycie dla każdego trenera. Tym bardziej jak to jest swoją podopieczna z klubu, z klubu gdzie stworzyło go wiele ludzi i do tego liczącym dopiero niespełna 4 lata. Chciałbym wszystkim podziękować tym , którzy przyczynili się do osiągniętego wyniku (podczas zgrupowań, treningów, pracy na co dzień) Medal to zasługa WSZYSTKICH z AKADEMII JUDO POZNAŃ. Natalia Brzykcy jest pierwszą zawodniczką w historii naszego klubu i miasta Poznań co osiągnęła dla nas tak ważny wynik jak medal na IO oraz dla Polski głuchych w Judo trenuje zaledwie trzy miesiące Judo a, już na takiej dalekiej imprezie ma medal widzę z niej przyszłościową zawodniczkę bo dopiero zacznie się rozwijać a, sukces z igrzysk da jej jeszcze większą energię do pracy nad złotym medalem wieżę w to że, zostanie mistrzem olimpijskim - mówi trener Radosław Miśkiewicz
      Przygotowanie do Igrzysk finansował Polski Związek Sportu Niesłyszących natomiast szkolenie wspiera Urząd Miasta Poznań , a prowadzi je trener zarazem klubowy jak kadry olimpijskiej Radosław Miśkiewicz.