Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trwa rozbudowa Zakładu Aktywności Zawodowej - Zakładu Usług Pralniczych. Jesienią tego roku pracę w zakładzie mogą znaleźć kolejne osoby niepełnosprawne.

Koncepcja rozbudowania Zakładu poprzez dostosowanie istniejącej w jego sąsiedztwie kotłowni i uruchomienie w jej budynku pralni chemicznej powstała pod koniec minionego roku. Zarząd Województwa Śląskiego przekazał połowę potrzebnych środków na tę inwestycję, tj. 370 tys. zł. Drugą połowę wyasygnowało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Dodatkowo ZAZ może liczyć na środki PFRON ok. 200 tys. na wyposażenie rozbudowanej części pralni.

Dzięki tej wartej około miliona złotych inwestycji w wodzisławskim ZAZ powstaje unikatowy na skalę całego regionu nowoczesny system wodnego czyszczenia garderoby wet-cleaning, który ma tę przewagę nad tradycyjnymi pralniami chemicznymi, że jest całkowicie ekologiczny oraz nie tylko czyści odzież, ale pozbawia ją zapachu. Przede wszystkim jednak w Zakładzie znajdą pracę kolejne osoby niepełnosprawne, które ze względu na swój stan zdrowia praktycznie nie mają szans na znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

 

Opracował: Paweł Gluza