Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Rybniku powstaje pierwszy ośrodek dla dzieci i młodzieży z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, w którym codziennie odbywać będą się zajęcia dla dzieci od lat 3 i osób do 25 roku życia. Ośrodek powstaje z inicjatywy rybnickiego stowarzyszenia „Razem”. Rozpoczęły się już zapisy! Udział w zajęciach będzie bezpłatny.

Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy prowadzony będzie od 1 września 2013 roku przez Stowarzyszenie na rzecz wspomagania osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia „Razem” w Rybniku przy ul. Raciborskiej 260. Dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat będą podlegać w ośrodku obowiązkom szkolnym. Ośrodek czynny będzie codziennie, a uczestnicy będą na zajęcia dowożeni. Dzieci i młodzież będą przebywać w 4-osobowych grupach, objęte zostaną także szeregiem dodatkowych zajęć specjalistycznych, wynikających z ich potrzeb i dostosowanych do ich możliwości. Warunkiem przyjęcia jest jedynie posiadanie przez dziecko/osobę orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Udział w zajęciach będzie bezpłatny.

      Jako stowarzyszenie działające na terenie Rybnika od prawie 5 lat, w ramach realizacji różnego rodzaju przedsięwzięć pozyskaliśmy i wydaliśmy na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych ponad 1 mln złotych. Zdobyliśmy zaufanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W efekcie rodzice dzieci głęboko niepełnosprawnych zwrócili się do nas z prośbą o pomoc, w powołaniu do życia Ośrodka dla ich dzieci. W 130-tysięcznym Rybniku brak bowiem takiej placówki – opowiada Krzysztof Chełstowski, prezes stowarzyszenia „Razem”.

      Stowarzyszenie zaprasza już rodziców do zapisywania dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością do Ośrodka.

      Ośrodek przyjmuje uczestników z terenu miasta Rybnika, powiatu rybnickiego (Gaszowice, Lyski, Czerwionka-Leszczyny, Świerklany, Jejkowice), powiatu wodzisławskiego (Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana, Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski), powiatu raciborskiego (Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudnik)
Więcej szczegółów - prezes Zarządu: Krzysztof Chełstowski,
telefon: 530-770-425,
www.stowarzyszenierazem.org.pl (zakładka: Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy).