Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jest takie miejsce, bardzo dobrze znane wielu osobom niepełnosprawnym, które od dawna wpisuje się na mapę dobrych adresów w Gdańsku. To Spółdzielnia Niewidomych „Sinol” w Gdańsku Oliwie, przy ul. Bażyńskiego 32. Jeszcze kilka lat temu swoją siedzibę miał tu PFRON województwa pomorskiego. Nadal pracuje tu ponad 100 osób z niepełnosprawnością. A w budynku mieszczą się Wojewódzka Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym i Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym. Od początku maja ogłaszamy również, że przy naszym dobrym adresie można znaleźć wsparcie i poradę prawnika i psychologa! A to dzięki Karkonskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych, który otworzył tutaj swoje Biuro Regionalne. Bardzo wiele osób ucieszyło się na wieść o powstaniu Punktu Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych KSON w naszej siedzibie.

Jeśli będzie potrzeba wielu potrzebujących na pewno znajdzie u nas profesjonalne wsparcie! Doradcy zawodowi od dawna zajmują się sprawami osób niepełnosprawnych. Urszula Went jest poza tym fizjoterapeutką, zatem ze swadą odpowiada również na pytania związane z rehabilitacją fizyczną beneficjentów. W Trójmieście funkcjonuje mnóstwo organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, z którymi często współpracuje Warsztat Terapii Zajęciowej, a będąc kierownikiem WTZ nie mam problemu ze znalezieniem szkolenia, wsparcia lub innego rodzaju współpracy niezbędnej, by pomóc zgłaszającemu się do nas beneficjentowi. Wszystko wyjaśni z pewnością siebie i spokojem w głosie radca Mateusz Turski. Jego nazwisko zna już cała Polska, co wynika z mapy telefonicznej połączeń z naszą infolinią 799 121 916. Niezwykłą pracę nad wyjaśnianiem trudnych kruczków prawniczych od 18 czerwca wykonuje w naszym Punkcie Ilona Połaniecka-Ganske. Wiele zgłoszeń dotyczy problemów prawnych, tak to już jest w naszej rzeczywistości, że nic łatwo nie przychodzi. Chyba, ze są to porady w Punkcie Informacji i Wsparcia KSON w Gdańsku! Czekamy na zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 – 18.00. Coraz więcej pracy ma nasza psycholożka Joanna Ostaniewicz. Rozmowa z psychologiem to zawsze korzyść, zwłaszcza, gdy jest to psycholog mądry i doświadczony, tak jak w Punkcie Informacji i Wsparcia w Gdańsku. U nas wszystko jest na najwyższym poziomie, uczciwie i z dużym poczuciem odpowiedzialności. Prosimy o zgłaszanie się o bezpłatna pomoc doradcy, prawnika czy psychologa bezpośrednio w Biurze Punktu w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 32 (pok.235 p.II), pod numer telefon 799 121 916, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, rodziny i organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych! Ciepłym słowem się dzielimy, dobrze poradzimy!

Pozdrawiam z Gdańska!

Agata Kirol, kierownik Biura Regionalnego KSON w Gdańsku

Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku
Biuro Regionalne Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych

Potrzebujesz pomocy?
Szukasz wsparcia?
Czekamy na Ciebie!

Nasza siedziba:
Gdańsk, ul. Bażyńskiego 32
s. 235 (II piętro)
Poniedziałek - piątek 12:00 – 18:00
Tel. 799 121 916
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zapraszamy na stronę internetową
Karkonoskiego Sejmiku Osób niepełnosprawnych www.kson.pl

Bezpłatne porady dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa pomorskiego, ich rodzin, opiekunów, organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Tu skonsultujesz się z:
-prawnikiem
-psychologiem
-fizjoterapeutą
-doradcą bezpośrednim

Konsultacje w zakresie:
-ogólnie rozumianego doradztwa prawnego
-porad i wsparcia psychologa
-informacji i konsultacji fizjoterapeuty
-doradztwa zawodowego
- pisania CV i listów motywacyjnych
-pomocy w wypełnianiu druków i formularzy
-informacji dotyczących problematyki niepełnosprawności
-innych informacji, porad i wsparcia

Działamy na miejscu i w terenie.

 

Agata Kirol