Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miasto Gliwice już drugi raz zorganizowało Rodzinny Piknik Seniora. Wydarzenie odbyło się 8 września w Parku Chopina. Pogoda dopisała, więc tego niedzielnego popołudnia seniorzy i ich rodziny nie spędzali w domu, a na świeżym powietrzu, uczestnicząc w różnych atrakcjach przygotowanych przez Miasto oraz organizacje pozarządowe.

      Program Pikniku obfitował w różnorodne atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Gliwicki Rowerowy Patrol Pierwszej Pomocy zorganizował pokazy pierwszej pomocy. Można było między innymi poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na przygotowanych fantomach. Seniorów i ich rodziny zachęcano również do aktywności fizycznej pokazami zumby i ćwiczeń „Senior Cardio Fit”. Piknikowicze mogli także wziąć udział w treningu nordic walking czy rodzinnych zawodach sportowych.

      Nie zabrakło także rozrywek dla dzieci, takich jak malowanie twarzy, klauni i balonowe zwierzaki. Atrakcją Pikniku były występy artystyczne. Publiczność zabawiały gwiazdy śląskiej estrady: Bernadeta Kowalska i przyjaciele, Mariusz Kalaga oraz Kabaret „Książę Lipin i przyjaciele”.

      Wzdłuż parkowych alejek rozmieszczone były stoiska informacyjne różnych gliwickich organizacji takich jak Klub Aktywnego Seniora, Ośrodek Pomocy Społecznej, czy Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała kącik dobrej książki, gdzie każdy mógł wybrać dla siebie ciekawą lekturę, a Straż Miejska prowadziła akcję znakowania rowerów.

      Na Pikniku nie zabrakło również Fundacji Lepszy Świat dla Niepełnosprawnych. Przy naszym stoisku niepełnosprawni oraz ich bliscy mogli zasięgnąć informacji na interesujące ich tematy dotyczące niepełnosprawności, a także porozmawiać z prawnikiem i psychologiem.

      Impreza przyciągnęła do parku sporo mieszkańców Gliwic. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w II Rodzinnym Pikniku Seniora i mamy nadzieję, że za rok znów się odbędzie!