Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Polsce jak i w krajach Europy obserwujemy wzrost wieku starzenia się społeczeństwa, co oznacza, że każdego dnia przybywa osób starszych i niepełnosprawnych, które borykają się z problemami dnia codziennego , za przykład można postawić tak błaha sprawę jak zwyczajne korzystanie dla nas z toalety. Osoby starsze i osoby niepełnosprawne w tym celu wymagają dostosowania łazienki przez zastosowania środków pomocniczych jak nasadki na toalety w przypadku osób niepełnosprawnych mających problem ze wstawaniem z niskiej toalet, czy osób po zabiegach endoprotezy (wymiany stawu biodrowego),w celu lepszej asekuracji można zastosować nasadkę z poręczami.

Zamontowanie poręczy przyściennych lub uchylnych ograniczy ryzyko upadków zdarzających się w łazience, jak również zapewni dodatkowy punkt podparcia przy wstawaniu z toalety czy wchodzeniu i wychodzeniu z wanny.

Dodatkowo zastosowany inny sprzęt likwidujący bariery architektoniczne w łazience, w postaci siedzisk stołków prysznicowych czy ławeczek nawannowych , będzie wpływał w sposób znaczący na podniesie jakości życia oraz ułatwienie wykonywania czynności dnia codziennego.

Następną grupę środków pomocniczych mogą stanowić również wszelkiego rodzaju podnośniki wannowe ręczne i wspomagane elektrycznie.