Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

GODNE WYSŁUCHANIA

Zmień myślenie a zmienisz swoje życie - Tracy Brian

Książka, która może zmienić Twoje życie i pogłębić Twoją samoświadomość. Polecam ją wszystkim tym, którzy czują się zagubieni w otaczającym nas świecie.

Czyta: Tomasz Boruszczak

Żona Beduina - Marquerite van Geldermalsen

W 1978 roku, pochodząca z Nowej Zelandii pielęgniarka, została żoną Muhammada, beduińskiego sprzedawcy pamiątek w legendarnej Petrze. Zamieszkała w jaskini w skalnym zboczu i wiodła życie beduinki.  „Żona Beduina” to spisane po latach wspomnienia; wspomnienie życia tak bardzo odmiennego od życia, które wiedziemy w naszym kręgu kulturowym.

Czyta: Julia Kijowska

Gottland - Mariusz Szczygieł

Poprzez opowieść o losach ludzi, Szczygieł opowiada skomplikowane dzieje naszych południowych sąsiadów. Pozycja autora zafascynowanego barwną czeską kulturą i obyczajowością. Mądra, ciekawa książka.

Czyta: Krzysztof Wakuliński

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń - Nick Vujicic

Niezwykła historia - niezwykły człowiek. Nick cierpi na rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Pokonał ograniczenia wynikające ze swojej niepełnosprawności. Dziś prowadzi aktywne i spełnione życie. Podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi.

Czyta: Robert Michalak

Toskania dzień po dniu - Małgorzata Matyjaszczyk

To zapiski spełnionych marzeń autorki, która kilka lat temu zdecydowała się przeprowadzić na stałe do Toskanii. Czytając tę książkę, na przemian śmiejemy się lub wzruszamy. Książka dostarczająca całej palety emocji.

Wyboru dokonała: Agnieszka Smolińska (Starszy bibliotekarz)