Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W skutecznym odchudzaniu największą przeszkodą jest słaba wola. Ach, gdyby tak można było oprzeć się pokusie i zignorować pyszne ciasteczka, które aż proszą się o to, aby je schrupać!

Ile razy mówiliśmy sobie "tylko jedno", a okazywało się, że całe opakowanie ciastek znikło nie wiadomo kiedy? Czasami brakuje kogoś, kto zamknąłby takie smakołyki na klucz! Tak naprawdę sami możemy je zamknąć. Na genialny w swej prostocie pomysł wpadła pewna amerykańska firma, tworząc pojemniki na żywność z zamkiem ustawianym na czas.

Jeśli zamkniemy pojemnik i ustawimy timer, nie uda nam się go otworzyć przed upływem oznaczonego czasu. Wynalazek ma pomóc zachować kontrolę nad porami i ilością spożywanych posiłków, ale jak sugerują twórcy ma też wiele innych zastosowań. Możemy sprawić, że dzieci nie będą podjadały przed obiadem. Sprytne pojemniki pomogą też kontrolować różne nałogi: od palenia papierosów po nadużywanie telefonu komórkowego.

Czy pojemnik na zamek może rzeczywiście rozwiązać problemy z podjadaniem? Na pewno może pomóc zachować kontrolę, ale jego możliwości są jednak ograniczone. To sprytne pudełko nie powstrzyma nas przecież przed pójściem do sklepu i kupieniem nowej paczki ciastek. Chyba że... w zamykanym pojemniku będziemy przechowywać również pieniądze.